Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Felsuma czteroplama

  1. #1
    BRM
    Guest

    Felsuma czteroplama

    W zwiazku z tym, ze od kilku osob (Nook, AGAM, Ł. Sułowski - dzieki panowie) dowiedzialem sie, ze praktycznie nie mam szansy kupic Felsumy Ozdobnej. Wobec tego mam kilka innych pytan, tym razem a propos Felsumy Czteroplamej (Phelsuma quadriocellata).

    1. Jakie roslinki najlepiej nadaja sie do terrarium dla tego gatunku?
    2. Jak dziala mechanizm symulujacy naturalne oswietlenie dobowe, ile kosztuje i gdzie mozna go kupic?
    3. Gdzie moge kupic to piekne zwierze? Jaki jest koszt?
    4. W ksiazce Uwe Dost "Zwierzeta w terrarium" wyczytalem, ze podczas pory zimnej temperatura dla tych jaszczurek powinna w nocy spadac do 10 st. C. Czy jest konieczne az tak trudne do osiagniecia obnizenie temperatury? Czy wystarczy, jak dla Anolisa zielonego 12-15?
    5. Jak obnizyc temperature do tych np. 12 st. C., przy temperaturze pokojowej 18 st. C.?
    6. Czy terrarium 105/70/60 jest wystarczajace dla pary Anolisow Zielonych i pary Felsum Czteroplamych? (Nie mowie o minimum, lecz o warunkach w pelni "komfortowych")

    Z gory przepieknie dziekuje,


  2. #2

    Re: Felsuma czteroplama

    A nie starczy ci madagaskarska :-) Wybierasz gatunki trudno dostępne w Polsce i drogie. Spotykane są też tanie P. dubia oraz droższe laticaudy, ale ja osobiście z żadnymi innymi się w Polascre nie spotkałem... Taki kraj...


  3. #3

    Re: Felsuma czteroplama

    Siema!!!

    To chyba dobrze że ludzie poszukują nowych gatunków. Może uda sie rozmnozyc i bedzie tego coraz więcej w Polsce.


  4. #4

    Re: Felsuma czteroplama

    Ja wiem że dobrze, ale zaznaczam tylko że to gatunek trudno dostępny...


  5. #5

    Re: Felsuma czteroplama

    ja mam sklep gdzie na zamówienie wszystko

    p.s.
    tak na prawde dwa sklepy


  6. #6
    BRM
    Guest

    Re: Felsuma czteroplama

    Snakeman: Bylbym bardzo wdzieczny za podanie adresow.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •