Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: jaka jaszczurka-prosze doradzić

  1. #1

    jaka jaszczurka-prosze doradzić

    Witam wszystkich miłośników jaszczurek!
    Chciałbym sobie kupić jakąś fajną jaszczurke, ale ciężko jest mi samemu wybrać dlatego postanowiłem poprośić o radę bardziej doświadczonych.
    jaszczurka jaką chciałbym mieć powinna:
    - być aktywna w dzień w nie w nocy, więc chyba niektóre gekony odpadają,
    - chciałbym też żeby można było daną jaszczurkę oswoic tak żeby przynajmniej jadła z ręki i nie gryzła ani nie uciekała
    - żeby nie sprawiała zanadto trudności w utrzymaniu

    Początkowo myślałem żeby kupić legwana zielonego bo mi się podoba, ale poczytałem troche i pisze że owszem można go oswoić ale to długo trwa i jest trudny w utrzymaniu taki legwanek.
    Podoba mi się też agama czerwonogłowa ale wyczytałem że ciężko ją utrzymać przy życiu w terrarium
    Podobno agama brodata daje się łatwo oswoic i jest przyjazna

    No sam nie wiem, chciałbym potulnego ładnego gada, więć doradzcie proszę.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Moby_
    Guest

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    podobnoa brodacze nie sa takie latwe na poczatku w utrzymaniu

  3. #3
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    waran stepowy, nie musisz przynajmniej bawic sie w jakas hodowle swierszy w domu....


  4. #4
    Grino
    Guest

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    Kup gekona lamparciego! Może jest nocny ale przyjmuje tagże pokarm w dzień pozatym nie gryzie i jest łatwy w utrzymaniu tak jak w oswajaniu!
    Pozdrówka

  5. #5

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    ja polecam anoliska zielonego są poprostu boskie :P poza tym są spokojne i raczej sie ciebie nie będą bały jednak pogłaskać jak lega sie nie da (są małe i szybkie) ale są po prostu SWIETNE


  6. #6
    Loke
    Guest

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    Varanus Prasinus...

    Piekny gad...

  7. #7

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    kurcze co odpowiedz to inna ale slucham dalej, prosze sie wypowiadac

  8. #8

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    no więc naczytałem sie troche o tych gekonach lamparcich, ale zapomniałem też dodać ze chciałbym raczej jedną jaszczurkę więc czy dalej się trzymacie tego co mi doradzacie???

    podzumowując szukam jaszczurki która da się oswoić i mi nie spiepszy ani mnie nie ugryziei bedzie szczesliwa samotna

  9. #9

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    aha i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa, bo gekon lamparci jest aktywny w nocy a ja wolalbym raczej gada aktywnego w dzien ale lamparci fajnie wyglada

  10. #10

    Re: jaka jaszczurka-prosze doradzić

    No to masz

    Agama brodata (var. sandfire). Wszystkie dostępne w handlu pochodzą z hodowli i praktycznie są oswojone. Jedzą jak opętane i nie ma problemu z niejadkami. Poza tym to stworzenia półpustynne i nie musisz się martwić o wilgotne środowisko w terrarium.

    Cahir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •