Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: kogo wybrać

  1. #1

    kogo wybrać

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Jestem po raz pierwszy na tym forum i jestem zachwycona.
    Mam pytanie.
    Zaczęliśmy z mężem interesować się gadami. Bywając w sklepach akwarystycznych, bardzo często obserwujemy różne jaszczurki. Zdecydowaliśmy się na zakup jakiegoś osobnika.
    Nie bardzo możemy się zdecydować i to nie dla tego, że nie wiemy czego chcemy, lecz dla tego, że nie wiemy czy zwierzątko będzie u nas szczęśliwe.
    W tej chwili możemy zapewnić mu terrarium przerobione z akwarium o wymiarach (150,50,50) (długość, szerokość, wysokość).
    Bardzo podobają nam się legwany zielone. Zapoznaliśmy się z literaturą dostępną na polskim rynku wydawniczym i internetowym. Jesteśmy przygotowani na powiększenie terrarium za jakiś czas (2 lata) wtedy to wygospodarujemy mu powierzchnię wielkości szafy na ubrania.
    Nie wiem tylko, czy legwan tez da rade poczekać 2 lata.
    Bardzo proszę o sugestie. Może jako początkujący, powinniśmy zdecydować się na inną jaszczurkę (byle nie węża – odpada karmienie myszkami, owady bez problemu).
    To czego oczekujemy od naszego nowego członka rodziny to roślinożerność, czasami owadożerność (dlatego czasami, że w pobliskim miasteczku kupię takie owoce i warzywa jakie chce, ale po owady muszę jeździć 90 kilometrów), spore gabaryty i kolorowe ubarwienie.
    Serdecznie pozdrawiam Olga

  2. #2

    Re: kogo wybrać

    Zapomniałam zadać pytanie, czy 1 jaszczurka nie będzie nieszczęśliwa?

  3. #3

    Re: kogo wybrać

    mysle ze wrachybe wchodzabiczogony lub legwany, jesli byscie zalozyli hodowle swierszczy to rowniez ine jaszczurki


  4. #4
    Moby_
    Guest

    Re: kogo wybrać

    jedyny latwo(choc moze byc rzadki) dostepny w polsce biczogon to uromastyx maliensis.Inne sa raczej trudno dostepne w Polsce, lub wcale ich nie ma.Sa jeszcze legwany czarne, ale sa bardzo drogie...naprawde drogie.Pozostają jeszcze garunki scynkow z rodziny tiliqua.Lubia owoce ale najchetniej jedza zywe slimaki.
    pozdrawiam

  5. #5

    Re: kogo wybrać

    Legwan zielony w wieku dwóch lat mierzy około metra długości. Jeśli 50cm to wysokość takie terrarium nie wchodzi w rachubę. To nadrzewne zwierzęta. Nawet dla młodego jest to niewielka wysokość. Terrarium dla legwana powinno mieć albo układ pionowy (wysokość = największy wymiar) albo posredni (długość i wysokość taka sama)...

    Z innych roślinożernych jaszczurek właściwie tylko biczogony.

    Proponuję przemyśleć założenie hodowli owadów karmowych - wybór bardzo się zwiększy. Opisy jak i co hodować są dospępne w internecie.


  6. #6

    Re: kogo wybrać

    Jeżeli nie chcesz węża z powodu myszy to może nerodia florydyjska? Ona je ryby, jest ladnie ubarwiona, dość duża a to terra byloby idealne.


  7. #7

    Re: kogo wybrać

    Jest taki gatunek scynka (niestety nie znam sie na scynkach wiec nie pamietam jego nazwy) którego mozna karmic mielonym miecem pokarmem dla kotow itp.

  8. #8
    madafaka
    Guest

    Re: kogo wybrać

    dziwie sie że nie padła tu nazwa gekon lamparci takie duże terra byłoby wystarczające dla samca i 3 samic

  9. #9
    Grino
    Guest

    Re: kogo wybrać

    YEEEEEEEEEEEEE!
    GEKON LAMPARCI! jeśli kupisz 30 sztuk to dostaniesz jednego świerszcza gratis! :P

  10. #10

    Re: kogo wybrać

    Agama brodata. Lub jaszczury owadozerne + hodowla owadow.
    Pzdr. Witek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •