Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak zrobić strumyk w terrarium??

  1. #1

    Jak zrobić strumyk w terrarium??

    proszę o porady, albo o jakieś strony, gdzie mogę się tego dowiedzieć (może być po angielsku). wiem ogólnie jak zainstalowac pompkę i poprowadzić rurkę na daną wysokość, tylko nie mam pojecia gdzie i jak mają być zainstalowane te zbiorniki wodne, skąd pompka będzie ciągnać wodę - po prostu nie potrafię sobie tego obiegu wyobrazić - woda z rurki wylewa się na końcu strumyczka, i co dalej się z nią dzieje??? dziekuję z góry za wytłumaczenie mi tego


  2. #2

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    chodzi mi o pomkę "niezanurzeniową" i zanurzeniową, do wyboru. wiem juz jak dziala niezanurzeniowa, o ile takie są i ma dwa wyloty - pompujacy wode i ssacy wodę


  3. #3

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    sorry za ten monolog, juz mi ktos wytlumaczyl, jak to zrobic


  4. #4
    MataManX
    Guest

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    spróbuj zrobić może tak jak sułek zrobił w biofilu wodospad z korka ale troche to rozciągnij w poziomie tak aby przypominało strumyk tak czy tak spad wody musi być popróbyj wykożystać wszystko co ci wiadomo o wodospadach


  5. #5
    worm
    Guest

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    przede wszsystkim, kazdy strumien ma swoj pocvzatek i koniec, jesli zastosujesz pompke zanurzeniowa, to pompka musi sie znajdowac na dole strumienia, bo jak wiadamo, strumien musi byc troszke pochylony, by woda bez trudnosci mogla splywac.

    nie wiem jakie masz terra, i czy w ogole jest sens robiemia strumyka w terrarium, lepiej bedzie jak zrobisz wodospad i zamiast robic pod wodospadem zbiornik na wode, zbudujesz male krytko, ktorym moda bedzie splywac do zbiornika z pompka.

    mam nadzieje ze choc troszke naprowadzilem Cie na wlasciwy trop


  6. #6

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    po co sie dreczyc Sulek cie wyreczy

  7. #7

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    z tego zbiornika na dole woda jest pobierana na gure przez rurke i tak dalej


  8. #8

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    dzieki za rady, juz dawno wszystko wiem. xeo, opracowalam sobie jak zrobie ten strumyk tak jak powiedzial worm, i zrobie to sama - ale do innego terrarium niz myslisz


  9. #9
    worm
    Guest

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    a mozna wiedziec do jakiego


  10. #10

    Re: Jak zrobić strumyk w terrarium??

    do "przyszlosciowego" terrarium dla denrobatesow, takiego z 200litrow


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •