Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: pare pytań o gekonie...

  1. #1

    pare pytań o gekonie...

    Mam pare pytań w sprawie gekona lamparciego. (Mam gekona ktróy ma 2 miesiące)
    1. Czy dla młodego gekona starczy wibovit?? (na całe zycie)
    2. Co zrobić by świerscze nie robiły "kup" w terrarium (już po po paru dniach cale terra jest brudne)
    3. czy żarowka (ktora świeci na czerwono ) może być włączona na 24 godziny na dobe?? czy mu to szkodzi?? czy ta żarówka starczy na terrarium o wymiarach 60/25/30 ??
    4. Czy potrzebny jest higrometr??
    Bede wdzięczna jesli ktoś mi odpowie ))
    Pozdrawiam!!
    Marta

  2. #2
    Moby_
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    ad 4. potrzebny zeby kontrolowac wilgoc

  3. #3

    Re: pare pytań o gekonie...

    ja swojemu gekonowi podaje tak swierszc zeby odrazu je jadl


  4. #4
    cromat
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    1)To znaczy starczy ale lepiej kupic sobie calcium panthenonicum(Wapno)(nie wiem jak to sie pisze ale kosztuje do 5 zł)rozdorbnic to tak na okruchy zwilzac swierszcza wyturlac go w tym i nakarmic gekona,moj zjadl odrazu)a co do vitamin to przydalo by sie jakies vitaminy dla gadów one kosztuja okolo 15zł zalezy które.
    2)Jezeli masz takie problemy ze swierszczami to karm go z pensety mianowicie: bierzesz penset łapiesz swierszcza i dajesz mu przed buze i tez je ja tak robie i je a przynajmniej mam pewnosc ze nie jest glodna.
    3)Zarówki czerwone nie raza tak jak zwykle powniewaz gekon slabiej widzi kolor czerwony ale lepiej jak w dzienma zwykła 25v zarówke a na noc jesli chcesz widziec co robi i utrzymywac temp to moze byc czerwona(tylko bardzo ciemna czerwona).
    4)Tak to sie przydaje ja mam w terra i moge obserwowac wilgotnosc powietrza mojego pupilka


  5. #5
    pupu
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    1. Ja do mojego pupila urzywam witaminy "Can-Vit" są to witaminy dla psów ale wszyscy moi koledzy terraryści to polecają i sami stosują Can vit zawieraj te same witaminy co większość witamin dla gadów.
    2. Ja nie mam takich problemów mój pupil zajada 3 swierszcze naraz.
    3. Żarówka czerwona nie daje pupilowi swiatła jakie potrzebuje ta zarówka emituje tylko ciepłó i powinna byc wlączona przez ok. 12 godz najlepiej w nocy.
    4. Sam zamierzam kupic to urządzenie jest bardzo przydatne

    gg: 4350211
    Agama błotna
    pozdrawiam

  6. #6
    ...:James:...
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    To ja jestem pupu sorry ze zmieniłem nick

  7. #7

    Re: pare pytań o gekonie...

    MAM jescze jedno pytanie , moj gekon ma dosyć chudy ogon gekon czy to znaczy że jest źle żywiony??
    dzisiaj kupiłam mu wapno i higrometr i wilgość jest odpowiednia

  8. #8
    ...:James:...
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    Twoj gekon moze nie chce jesc poniewasz ma zle uządzone terrarium i się zle czuje.

  9. #9
    cromat
    Guest

    Re: pare pytań o gekonie...

    A to ze ma chudy ogon to znaczy o kondycji dobrze odzywione zdrowe gekony skladaja saobie tam tłuszcz i maja gruber ogony a chude ogony biora sie od nie odzywienia zlej kondycji....


  10. #10

    Re: pare pytań o gekonie...

    jezeli gekonik jest mlody to ma chudy ogon. chyba ze jest juz troche starszy. moj ma ok. 5 miesiecy i ogon robi sie juz grubszy
    zreszta zobacz sobie na www.gekony.prv.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •