Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pytanie na temat grzałki !!!

  1. #1

    Pytanie na temat grzałki !!!

    Mam pytanie. Chciałbym do ogrzewania mojego terrarium użyć zwykłej grzałk akwarystycznej. Jak zabezpieczyć tą grzałkę aby gekony się o nią nie oparzyły ? Może zalać ją betonem. Proszę o pomoc !

  2. #2

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Mój numer GG to: 1318493

  3. #3
    Sourcus
    Guest

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    chya jedyna grzalka moze byc 5Watowa, bo inne pekna. A przy tej mocy to raczej gecko sie nie poparzy. Ale ze wzgledow estetycznych mozna grzalke zalac gipsem, i uformowac to na ksztalt kamienia. I tak oto otrzymujemy kamien na ktorym gecko bezie uwielbial sie wygrzewac


  4. #4

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Wiem, żę nie można porównywać liśćca do gekona, ale miałem podobny problem z grzaniem.
    Grzałkę akwarystyczna wsaziłem do butelki po wodzie mineralnej. Do butelki nalałem wody. Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale działa i moje owady czują się jak na Jawie.

    pozdrawiam:


  5. #5
    Zbigi
    Guest

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Cześć. Ja swoją grzałke (10 W) zalałem betonem. Dla estetyki możesz dodać barwnika do farb emulsyjnych np. brązowego. Przed zalaniem owiń delikatnie grzałke drutem lub cienka blachą i końcówki odprowadź na boki (tzw. wąsy). Metal lepiej przewodzi ciepło i bedziesz miał kamień ciepły ciepły. Gipsu nie polecam bo się kruszy i pije wode.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    ale przeciez grzalka musi byc zanurzona w wodzie wiec jak zalac ja betonem (czy grzalka 5 W wystarczy do ogrzania kamienia???)


  7. #7
    Zbigi
    Guest

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Cześć.
    Matrix pisał o ogrzewaniu terrarium a nie basenu. Sam sugerował zalanie grzałki betonem. 5W może być.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Ja słyszałem, że grzałka akwarystyczna musi znajdować się w wodzie bo inaczej pęknie...? Widze, że jest inaczej

    Pozdrawiam
    Leny


  9. #9
    Zbigi
    Guest

    Re: Pytanie na temat grzałki !!!

    Grzałka o dużej mocy np. 50 lub 100W bezwzględnie w wodzie inaczej się spali. O mniejszej mocy 5 lub 10W nie. Mam grzałke 5W zalaną betonem (imitacja skały), która grzeje u mnie od 2,5 roku bez przerwy i "czuje" się świetnie. Wąż chętnie leży na niej i nie jest mu za gorąco.
    Polecam i pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •