Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: coś o ostajnicach nakrapianych

  1. #1
    Urza
    Guest

    coś o ostajnicach nakrapianych

    jak długo może przebywać pod powierzchnią podłoża w terrarium ostajnica nakrapiana, moje siedzą już 2 dzie bez przerwy i trochę się niepokoje gdyż przez ten czas nic nie jadły i nie piły. mam jeszcze jedno pytanie: czy ostajnice można karmić dżdżownicami?? z góry dziękuję i pozdrawiam

    Urza

    gg: 4849200

  2. #2

    Re: coś o ostajnicach nakrapianych

    Hey!
    O ile sie nie mylę, na stronie jest opis Chalcides ocellatus. Znajdziesz tam podstawowe informacje o jej utrzymaniu w terrarium.
    Ostajnice należą chyba do najprostszych w hodowli jaszczurek. Trzeba im jedynie zapewnić to wyższa warstwę piasku, kilka płaskich kamieni, dostatek pokarmu (po przyzwyczajeniu jedzą prawie wszystko ,co jest pochodzenia zwierzęcego - skrawki mięsa, biały ser itp.)
    i płytkie naczynie z wodą. Jest to jaszczurka mało atrakcyjna z wyglądu, jednak przy wnikliwszej obserwacji można stwierdzić, że na pewno nie "nudna". Są płochliwe, szczególnie osobniki pochodzące z odłowu. Nie należy się przejmować tym, ze ich nie widzimy, na pewno wychodzą spod piasku, gdy poczują spokój. Wychylają łebek spod piasku i zaczynają buszować
    Apetyt maja ogromny, ale jak wspomniałem nie powinno być problemów z ich wykarmieniem. Podstawą jednak zawsze powinny być owady.
    Staraj się, aby jeden róg terrarium był zawsze wilgotny, najlepiej wylej tam trochę wody.
    Pozdrawiam, hatiras

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •