Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Upragniony dzien-kilka pytan...

  1. #1

    Upragniony dzien-kilka pytan...


    Dzisiaj nadszedl upragniony dzien-wreszczie po (rowno) 200 dniach inkubacji w temperaturach 12h/28 stopni i 12h/20 stopni pierwszy kameleon jemenski wyszedl z jajeczka 3 następne jajeczka juz pekaja -reszta cisza (jest ich 21).
    Tutaj mam kilka pytan do osob,ktore juz rozmnozyly to zwierzę. Spotkalem sie z wieloma roznymi opiniami na ten temat i chcialbym poznac tez Wasze zdanie. Mianowicie,czy od razu rozdzieliliscie wszystkie kameleony od siebie,czy przez jakis czas zostawiliscie je razem? Oraz w ktorym dniu zaczeliscie je karmic? Mam juz przygotowane owocowki i wyleg swierszcza.
    Troszeczke ciezko za
    Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi.

  2. #2

    Re: Upragniony dzien-kilka pytan...

    Gratulacje, rozmnozyć kameleona, fajna sprawa. Na kameleonach się nie znam niestety.


  3. #3

    numer do weta...

    Ma ktos z Poznaniakow numer telefonu/namiary na weterynarza z urzedu,ktory potwierdzi urodzenie zwierzat z niewoli?

  4. #4

    Re: numer do weta...

    Cześć,

    musisz znaleźć powiatowego weterynarza - najlepiej wejdź na stronę swojego powiatu (jeśli taka istnieje albo zadzwoń do starostwa powiatowego. Oni będą znali.

    Ale - nie wiem czy nie jest trochę za późno teraz. Weterynarz powinien już mieć to zgłoszone w chwili kiedy były jajka - niektórzy chcą koniecznie je zobaczyć żeby potwierdzić. I dopiero potem, na podstawie ilości jajek i młodych (żeby urodzonych młodych nie było więcej niż jajek wystawia Ci papier. Chociaż w praktyce różnie to wygląda.

    Ale i tak spróbuj - jeśli weterynarz będzie "kumaty" to nie powinno być problemów.

    Pozdrawiam


  5. #5

    Re: numer do weta...

    Dzięki. Z jajkami nie ma problemu,bo ta samica mi juz zlozyla nastepna porcje jajeczek

  6. #6

    Re: Upragniony dzien-kilka pytan...

    Będziesz sprzedawał maleństwa?


  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: Upragniony dzien-kilka pytan...

    Przepisy nie regulują tak naprawdę co ma obejrzeć weterynarz i na podstawie jakich przesłanek wystawia zaświadczenie o urodzeniu/wylęgu w niewoli. Nie zaszkodzi zostawić skorupek. Młode rozdzielałem dopiero w wieku ponad 2 miesięcy. Moim zdaniem lepiej jedzą jak są w grupie. Najważniejsze to odpowiednia ilość wody i wapno. Radzę przygotować się na bardzo duże potrzeby pokarmowe maluchów, za 1-2 miesiące będą jadły już całkiem dużo. Ewentualnie część sprzedać.


  8. #8

    Re: Upragniony dzien-kilka pytan...

    Gratulacje, ile taki kameleonek ma cm?


  9. #9

    Re: Upragniony dzien-kilka pytan...

    Dokladnie ile ma cm.. i czy bedziesz spzredawal...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •