Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: miesięczne utrzymanie gada

  1. #1
    LordLuj
    Guest

    miesięczne utrzymanie gada

    Witam!!
    MAm takie pytanko: ile mniej wiecej kosztuje utrzymanie miesięczne młodego warana stepowego i jak dorośnie


  2. #2

    Re: miesięczne utrzymanie gada

    nie wiem ile warana ale brodacza + błotna to cos kolo 80 zł (blotna ma cos kolo 30cm brodacz 12)


  3. #3

    Re: miesięczne utrzymanie gada

    musisz jednak zauważyć że taki varanek rośnie od 2 do 3 razy większy od bródki no a co za tym idzie o wiele więcej je...ale jeżeli sobie założysz ferme mysią... to nie powinno Ci raczej zbyt wiele utrzymanie kosztować...pamiętaj żeby koniecznie go osfoić...bo inaczj może być niebezpiecznie ...powodzenia...


    P.S. dowiaduj sie dalej co i jak...


  4. #4

    Re: miesięczne utrzymanie gada

    jak założysz sobie farme mysią, to razem z oświetleniem z 40 pln- dorosły waranek troche je (najwięcej kosztować będzie żarcie dla myszy).
    możesz karmić myszy resztkami, to koszty jeszcze w dół polecą, a jak uda ci się jeszcze gdzieś opchnąć, to w ogóle lajcik (-:


  5. #5
    b.s
    Guest

    Re: miesięczne utrzymanie gada

    >ja ostatni wyliczyłem ile mnie kosztuje misieczne utrzymanie terra z waranem(młodym) ok.30zł miesiecznie ,a zima ok.50zł
    >mozesz go jeszce karmic surowym miesem,ale nie czały czas musisz mu od czasu do czasy podawac inne zwierzaki(swierszce,i myszki,itp)by uzupełnic brakujace składniki


  6. #6

    Re: miesięczne utrzymanie gada

    b.s - na forum węży często to się pojawia - mięso to pokarm... kałowy - delikatnie mówiąc.
    ZERO kości, a przede wszystkim ZERO treści żołądkowej! taka myszka wcina sobie różne pokarmy roślinne, które sa bardzo ważną częścią pokarmu jaszczurki!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •