Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: co dla malych agam

  1. #1

    co dla malych agam

    czesc
    mam pytan kilka:
    - jakie terrarium jest dobre dla dwoch 8-12 cm agamek
    - na czym je trzymac ?
    - po ilu zmienic im terrarium ?
    - czy kamien grzewczy wystarczy ?

    dziekuje za odpowiedzi
    o ile beda :P

  2. #2

    Re: co dla malych agam

    Możesz trzymać je na kostce kokosowej, lub na piasku, w sumie to zależy od twojej inwencji, byle nie jakaś ziemia do kwiatków itp.
    Z samym kamieniem, możę być ciężko, poza tym pamiętaj o UVB.
    Nikt ci nie powie kiedy masz zmineić terra, chyba, że wyślesz zdjęcia.


  3. #3
    frampi
    Guest

    Re: co dla malych agam

    - jakie terrarium jest dobre dla dwoch 8-12 cm agamek
    Im większe tym lepsze. Jak dasz na początek małe to licz się z tym, że agamki szybko rosną i zaraz będziesz musiała wymieniać

    - na czym je trzymac ?
    Ja trzymam w połowie na grysie w połowie na vita sand, sprawdza się. Możesz na kostce kokosowej, kamieniach etc

    - po ilu zmienic im terrarium ?
    Sama się przekonasz. Szybko bo one szybko rosną

    - czy kamien grzewczy wystarczy ?
    Daruj sobie kamień grzewczy Podstawa to promiennik. Jak koniecznie musisz dogrzewać podłoże to kup sobie silikonowy kabel grzewczy. I to też jako dodatek. Najważniejsza dobra lustrzanka.

  4. #4

    Re: co dla malych agam

    Cześć,

    - ja miałam terrarium 60/40/40 i wydaje mi się, że było dobre na początek. Teraz właśnie buduję docelowe bo obecne jest już trochę za małe (od połowy maja moje brodki z 11-12 cm maluchów zamieniły się w prawie 30-o centymetrowe smoki, plankton łąkowy za dobrze im służył :-) )

    - agamki czasem zjadają podłoże więc na początku trzymałam je na papierze (na kuchennych ręcznikach papierowych). Na takim podłożu agamkom się łatwiej poluje - łatwiej trafić w świerszcza a nie np. w kostkę bukową, świerszcze mniej się chowają i lepiej je widać (łatwiej wyjąc jeśli agamy nie zjedzą), i dokładnie widać odchody już na pierwszy rzut oka

    - kiedy zmienić terra sama zobaczysz. Jak podrosną gdzieś do 25-30 cm.
    Wiem, że niektórzy od razu budują docelowe terrarium, i wydzielają młodym agamom jakąś jego część, np, przedzielają terra deską. Nie zawsze lepsze jest większe, bo maluch ma w duuużym terra większe problemy z polowaniem, łatwiej mu sie gdzieś schować, i chyba przyzwyczaja się do przestrzenii

    - koniecznie kup świetlówkę 8% UVB, ja miałam na początku 5%, po zmianie na 8% gady stały się bardziej aktywne i bardziej żarłoczne,

    - jeśli chodzi o ogrzewanie to ja w tym terra 60/40/40 mam tylko zwykłą żarówę 25W, do tego świetlówka i jest całkiem ciepło

    - polecam lekturę opieki nad malcem na www.wonderland.of.pl

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •