Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: karmienie małych gekonów

  1. #1

    karmienie małych gekonów

    Jestem od poniedziałku szczęśliwym posiadaczem gekonów płaczliwych. Są to maluchy majace po około 3 cm. Daje im muszki owocówki, od razu zaczeły polować, ładnie jedzą. Ale czy taki pokarm zapełni ich zapotrzebowanie na wapń? Stosowanie preparatu witaminowego nie do końca wydaje mi się dobrym sposobem - pomysłem, ze względu na wielkość i ruchliwość muszek. Można podawać im owoce itp. tylko pytanie, który ma dużo białka?
    Oprócz tego słyszałem że można danonki. Czy ogólnie chodzi o serki homogenizowane, czy tylko akurat te?

    Pomyślałem też, że może czymś te muszki dokarmiać bogatym w wapno - żeby pokarm był zdrowszy, tylko czym?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: karmienie małych gekonów

    Owoce raczej białka niemają raczej roślinypokroju zboza :] najbardziej wartościowe białko z roślin ma soja .... posiada ona białko najbardziej zblizone do białka miesa które jest najbardziej wartościowym białkiem :] o owocach niewiem zeby posiadały białka ale w to wątpie...

  3. #3

    Re: karmienie małych gekonów

    Hey!
    Domyślam się, że piszac 'gekony płaczliwe' (hahahaha, sorry miałes na myśli Lepidodactylus lugubris. Jeżeli tak, możesz im swobodnie podawać Gerber wymieszany z niewielką ilością roztartej sepii. Akceptują ten rodzaj dodatku do diety tak dobrze jak większość felsum.
    Pozdrawiam, hatiras

  4. #4

    Re: karmienie małych gekonów

    tak, Lepidodactylus lugubris - od kiedy to stosowanie polskich nazw jest śmieszne?
    pozdrawiam

  5. #5

    Re: karmienie małych gekonów

    może dlatego ze ich nazwa po polsku brzmi Gekkonik płaczący ;-) więc troche pokręciłeś :]

  6. #6

    Re: karmienie małych gekonów

    Hey!
    Stosowanie nazw polskich jest jak najbardziej na miejscu jednak tylko wtedy, gdy one istnieją a nie zostały nadane dla celów handlowych czy też jakichkolwiek innych i niestety tylko w Polsce.
    Przez stosowanie wymyślonych, czy tez niewłaściwych nazw polskich powstaje masa sporów i niejasności, przez które często cierpią zwierzęta...
    Dla przykładu wejdz na opisy gatunków i sprawdz, ile RÓŻNYCH nazw polskich mają niektóre gatunki (Eublepharis macularius, Elaphe taeniura, Gekko vittatus).
    Najlepiej więc jest posługiwac się łaciną, jest uniwersalna i każdy (nawet za granicą) będzie wiedział co masz na myśli
    Pozdrawiam, hatiras

  7. #7

    Re: karmienie małych gekonów

    No własnie - i płaczący, i płaczliwy - spotkałem się z obiema nazwami...
    pozdrawiam

    i ponawiam pytanie dotyczące karmienia owocówek! Czym je karmić by były "jak najzdrowsze i pełnowartościowe"

  8. #8

    Re: karmienie małych gekonów

    wiesz co ja bym ci radził pogadac z nestorem o tych gadach on jest naprawde dobrym fachowcem jeśli o nie chodzi


  9. #9

    Re: karmienie małych gekonów

    mozecie napisac czy wasze gekoniki jedza same gerberki z miseczki w swoim pudelku? bo moj nie widzialem zeby jadl... dopiero jak mu dam na lyzcze pod pysk to liznie pare razy.... jesli jedza sdame to jaki to dokladnie gerberek - chodzi mi o smak i sklad.....

  10. #10

    Re: karmienie małych gekonów

    ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •