Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: przepisy prawne

  1. #1

    przepisy prawne

    Chciałabym kupić boa, ale dowiedziałam się, że jest on zaliczany do węży niebezpiecznych i przed kupnem należy załatwić pozwolenie. Czy ktoś mógłby mi udzielić kilku info na ten temat. Byłabym wdzięczna.
    Podobno pytony królewskie też zaliczają się do węży niebezpiecznych??

    Pozdrowionka

  2. #2

    Re: przepisy prawne

    Myszko gdzie to usłyszałaś ???


  3. #3

    Re: przepisy prawne

    Znajomy ma koło 100 lampropeltisów i coś takiego opowiadał. Nie zabardzo chce mi się w to wierzyć, a może po prostu nie chcę w to wierzyć, więc wolę się dopytać. Po reakcji wnioskuję, że to bzdury???!!!

  4. #4

    Re: przepisy prawne

    Oczywiście, że to bzdury !!!

  5. #5

    Re: przepisy prawne

    Czytałam teraz starsze posty odnośnie CITES i w ogóle rejestracji zwierzaków. Może znajomemu o to chodziło?? Może po prostu należe zarejestrować takiego słodkiego boaska i po kłopocie?? Jeżeli tak, to w jakim urzędzie??

    Pozdrowionka.

  6. #6

    Re: przepisy prawne

    Myszko podałem już gdzieś tutaj adres do Starostwa Powiatu - tam powiedzmy można zrobić coś takiego.

    Ja mam swoją boaskę ponad dwa lata i jest to najsłodsze i najspokojniejsze stworzenie na ziemi - oczywiście poza moją kobietą )))))


  7. #7

    Re: przepisy prawne

    ja to wiem, ale czy urzędnicy to też wiedzą?? ( oczywiście mówię o boa :))).
    Terarium chciała zrobić 140x60x75 (dłxszerxwys.) Zobaczymy jak mi to pójdzie. Narazie mam pomysł w głowie, ale mam nadzieję, że niedługo będzie stał u mnie w domu.

  8. #8

    Re: przepisy prawne

    Wymiary są OK !!!!

    Życzę powodzenia !!!!

    Pozdrawiam


  9. #9

    Re: przepisy prawne

    wracając jeszcze do tych przepisów, to jesteś w 1000% pewny, że nie trzeba żadnego pozwolenia na posiadanie boasa.? Nie chcę, żeby była taka sytuacja, że kupię zwierzaka i ktoś przyjdzie i z powodu braku jakiegoś świstka mi go zabiorą!!

  10. #10

    Re: przepisy prawne

    bzdura ale do pewnego stopnia. ostatnio na zlocie terrarysstycznym we wrocławiu poruszano temat gadów niebezpiecznych dla człowieka. dusiciele są do niech zaliczane ale dopiero kiedy osiągną odpowiednią długość (nie jestem pewny ale chyba od 3 metrów). Boa są obięte ochroną CITES więc przy zakupie musisz zarządać odpowiednich papierów czyli papierów dotyczących legalności (CITES) i zaświadczenie od weterynarza o dobrym stanie zdrowia i takie tam. A jak masz gada niezarejestrowanego to idziesz do urzędu miasta i tam to robisz (nie w kazdym mieście jest możliwość zarejestrowania). MIłej chodowli

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •