Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

  1. #11

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Sadzilem ze takie dwa maluchy (ok12cm) hodowane razem od poczatku nie jest problemem.Jak wiec w takim razie sprawa dopuszczania ich do bezposredniego kontaku w przyszlosci? Jak czesto mozna to robic?

    pzdr

  2. #12

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    sorry za poplątane zdanie.Dopiero zauwazylem



  3. #13

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Kameleony są podatne na stres więc lepiej jak są osobno. Gdy dorosna i chcesz je rozmnożyć to poprostu wpuszczasz samca do samicy Czasem podczas kopulacji samiec może samice poranić ale nic jej nie będzie no i po kopulacji uważaj bo samica zapłodniona może byc bardzo agresywna wobec samca... a tak pozatym okresem lepiej je trzymać osobno i pamiętaj żeby kamki nie były spokrewnione bo raczej nie wyhodujesz młodych
    A jeśli chodzi o rozmnażanie to samica nie powinna znosić jaj więcej niż jedno zniesienie na rok bo sie wykończy

  4. #14

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Wszyscy piszą, ze kameleony są podatne na stres, ale nikt nie wpadł na pomysł napisania, żeby lepiej poczekać z zakupem zwierzat do czasu przygotowania odpowiednich terrariów. Każde przenosiny kameleona, każda zmiana otoczenia łączy się z ogromnym stresem i często z odmawianiem jedzenia przez kilka następnych dni, co dla młodych nie jest zbyt korzystne. Osobne terra z uniemożliwieniem kontaktu wzrokowego jest podstawą.
    hatiras

  5. #15
    Emade
    Guest

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Witam,

    Tu zwracam się z pytaniem do specjalistów (dr Robert, hatriras) w swoim fachu
    Nie raz czytałem na temat trzymania kameleonów w jednym terrarium, np 1 samiec, 3 samice w terrarium o rozmiarach 120x120x100 - jest ono chyba wystarczająco duże na taką hodowle, nie jest? Chłopak nie powiedział jakie będą wymiary następnego terrarium, a jeżeli zabiera się sam do budowy to pewnie będzie dość duże. Jeżeli jestem w błędzie to, powiedzcie.
    Co do zmiany otoczenia to się zgadzam, lepiej poczekać miesiąc i kupić je dopiero wtedy, ja tak nie zrobiłem i kosztowało mnie to dużo nerwów, a co gorsza mojego kemeleona dużo zdrowia =/

    Pozdrawiam,
    Emade

    PS: Jakbyś chciał to chętnie podpowiem coś o budowie terria i mam kilka fajnych patentów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •