Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

  1. #1

    Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    WItam po sasiedzku !

    To moj pierwszy post na tym forum,chociaz jestem bywalcem dwoch innych sasiednich.
    Pisze, a raczej zwracam sie z prosba przede wszytskim do hodowcow i znawcow gatunku Chameleo calyptratus.
    Jestem na etapie kupna parki mlodych (ok 12cm) i chcialbym prosic was o wskazowki na temat przygotowania im mieszkanka. Do dyspozycji jak narazie chce im dac "kawalerke" o wymiarach ok 70x30x30 ( szer,wys,gł)
    Co polecalibyscie na poczatek? jakie rozwiazania co do nawilzania i cyrkulacji powietrza? Te dwie kwestie intersuja mnie najbardziej, lecz chetnie wyslucham innych ciekawych stosowanych przez was ....że sie powtorze-rozwiazan

    Bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi i mam nadzieje ze cieplo przyjmiecie mnie na tym forum


    pozdrawiam

  2. #2

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Przede wszystkim, najlepiej byłoby zrobić dla każdego osobnika oddzielne terrarium.


  3. #3

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    ja jeśli chodzi o cyrkulacje proponuje zamontować wentylatorek taki jak masz w komputerze ale uważaj aby ci sie nie przeziębiły


  4. #4
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Witam
    Terrarium nawet dla tak małych kameleonów jest dużo za niskie!! I nie musza byc odzielnie ale terra jest za niskie i za szerokie.
    Pozdrawiam


  5. #5

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    dlatego ,ze..................... ?

  6. #6

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Jasn sprawa . To jest tylko przejsciowka zanim nie zbuduje sie wiekszego. Sadze ze przez pierwszy miesiac nie zaszkodzi im mieszkanie w takich warunkach.....czy sie myle ?

    pzdr


  7. #7

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Jasna sprawa . To jest tylko przejsciowka zanim nie zbuduje sie wiekszego. Sadze ze przez pierwszy miesiac nie zaszkodzi im mieszkanie w takich warunkach.....czy sie myle ?

    pzdr

  8. #8

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    przedziel chodziaż terra kamki są baaaardzo podatne na stres powinno sie je trzymać oddzielnie


  9. #9
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Witam
    No na miesiac w sumie moze byc, ale na pewno nie dluzej !!
    A kamkow (jesli sa mlode a sa!!) nie musisz rozdzielac. To jest moje zdanie i go nie zmienie. Nie sa dorosle i nie maja takiego instyktu terytorialnego.
    Pozdrawiam


  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: Przygotowanie terra dla parki mlodych kameleonow jemenskich

    Rozdzielać nie trzeba, ale warto, aby miały tam jakąś przegrodę (roślina z dużymi liśćmi), aby stale nie musiały na siebie patrzeć. Ważna jest duża powierzchnia wentylacyjna.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •