Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

  1. #1
    Emade
    Guest

    Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Witam,
    Zwracam się do was wszystkich z prośbą o pomoc, czy ktoś może mi chociaż podpowiedzieć co może być przyczyną?

    Sprawa wygląda następująco:
    Tydzień temu zbudowałem mu nowe terrarium, jest dośc duże 110x85x65.
    Do wtorku bylo ok, ale później przestał jeść, ma sporo roślinek (np paprotki) które może jeść, ale ani owoców, ani świerszczy nie chce jeść.. Często też siedzie w ciemnych barwach. Gdy wczoraj wziąłem go na ręke zaczął się strasznie mocno ocierać brzuchem, wczepiając pazury we mnie i wykonując drobne kroki przód/tył...
    Dla pomocy zamieszczam kilka zdjęć terrarium:

    www.inferny.neostrada.pl/Leon1.JPG
    www.inferny.neostrada.pl/Leon2.JPG
    www.inferny.neostrada.pl/Leon3.JPG

    Aha i jeszcze jedno, większość roślin na ścianach zostało dokupione dzisiaj, a wilgotność wahała się w granicach 50-60%, gdy wchodzi na ręke robi się pastelowy (brązowo-zielony).

    PS: Czekam na szybkie odpowiedzi


  2. #2
    ŁŁŁsy
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    jesli masz jemena masz za złabą wilgotność jaką masz temp. w terr. i jak wielki jest ten kamyk


  3. #3
    Emade
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    temp między 25-30. Medium Heatwave rock (ok 15x15x3 [cm]). Możliwe że to wilgotność... Dziekuje

  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Wilgotność jest dobra, jeśli byłyby problemy z wylinką wówczas trzeba ją podnieść (po prostu częściej spryskiwać). Przyczyną takiego zachowania może być stres związany z nowym otoczeniem ! Zmiana barwy na ciemną u większości kameleonów następuje w momencie silnego stresu. Proponuję zostawić w spokoju, nie brać na ręce ! Dać mu kilka dni spokoju.
    Jeśli natomiast ma problemy z chodzeniem lub obrzeknięte np. stawy kończyn to znaczy, że mamy do czynienia z problemami typu krzywiczego. Oczywiście są też inne możliwości, ale te dwie chyba najczęstsze.


  5. #5

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    to prawdopodobnie jest stres
    ale te roślinki to delikatnie mówiąc usuń
    to jest wszystko, z ziemią włacznie, jedna chemia - ma to wyglądac ładnie na parapecie a nie stanowić urozmaicenia pokarmu

  6. #6
    Emade
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Na tym forum mi powiedziano że paprotka jest "wprost stworzona do terrarium i stanowi doskonały pokarm dla gadów" ... więc jak? tym bardziej że mój bardzo ją lubi.

  7. #7
    dr Robert
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Rośliny mogą być, ale powinny byc dokładnie opłukane (prysznic) i przejść "kwarantannę" poza terrarium. Rośliny ze szklarni czesto są opryskiwane różnymi preparatami i przenawożone (żeby nie miały chorób środki przeciwgrzybicze, insektycydy, dużo nawozów).


  8. #8
    Emade
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Uhm, dziękuje.
    A tak przy okazji, czy mech to dobry pomysł? Podobno dobrze wilgoć trzyma, lecz powinien być to mech jawajski, bo nasze krajowe nie wytrzymają ciepła...?

  9. #9

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Czy dobrze zrozumiałem, że masz w terra kameleona kamień grzewczy?(Medium Heatwave rock). Jezeli tak, proponuję go usunąć, bo po pierwsze nie zdaje egzaminu, gdyz kameleony sa jaszczurkami nadrzewnymi, a po drugie moze się zdarzyć sytuacja, że jaszczur sie poparzy. Poza tym kameleony czesto instynktownie schodzą na ziemię, gdy jest im za gorąco, więc tym bardziej kamień tego typu jest złym pomysłem.
    Pozdrawiam,hatiras

  10. #10
    Emade
    Guest

    Re: Mój Kameleon nie chce jeść od 4 dni! Pomocy

    Siedział wcześniej cały czas na osłonce od świetlówki, dlatego myślałem że może chcieć kamień
    Teraz siedzi cały czas w doniczce z kwiatkiem (lewy, gorny róg terra) i bardzo chętnie wchodzi na ręce. Wtedy robi się pastelowy, a w terra jest ciemny... Oco chodzi?! Weterynarz nawet nie wiedział w czym może być problem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •