Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: kameleon jemeński i woda...

  1. #1

    kameleon jemeński i woda...

    witam!
    mam od niedawna kameleona jemeńskiego. wiem, ze ma od duże zapotrzebowanie na wodę, a nie widzi wody stojącej, więc zamontowałem mu kroplówkę tak, że cały czas powoli kapie z niej woda, którą kamek powienien pić. ja jednak nie widziałem, zeby on ją kiedykolwiek pił. mój poprzedni kamek nie pił, odwodnił sie i padł. powiedzcie, co mam zrobić, żeby móc być pewnym, że kamkowi nic się nie stanie i że będzie pił. z góry dzięki za odpowiedzi.
    pozdrawiam


  2. #2

    Re: kameleon jemeński i woda...

    Spryskiwać 1-2 razy dziennie, tylko tak, żeby nie zrobić tropiku, i raczej na wystrój, nie na kameleona. Ewentualnie poić dodatkowo z zakraplacza, zwłaszcza, jeśli widać symptomy odwodnienia. Te pojniki kropelkowe nie zawsze dobrze zdają egzamin. Raz jeden spotkałem kameleona pijącego z naczynia( strzelał językiem do basenu, w co nie wierzyłem, dopóki nie zobaczyłem na własne oczy).


  3. #3

    Re: kameleon jemeński i woda...

    fajnie to musiało wyglądać. próbowałem poić kamka z pipetki, ale on nie chciał pić i uciekał. a jak spryskiwałem terra, to zdawał wrażenie jakby chciał pić, ale nie pił. dlaczego? żusał sie na krople( złaził w nie) ale nie widaiałem, zeby pił.


  4. #4

    Re: kameleon jemeński i woda...

    Kameleony zwykle nie reagują na stojąca, tak samo jak nie reaguja na wolno kapiącą wodę. Można spróbowac włozyć do miseczki z wodą w terrarium kameleona akwarystyczną kostkę napowietrzającą, woda będzie cały czas w ruchu, moze zwierz zwróci na nią uwagę. Stosuję u swoich trochę skomplikowany i mało wygodny system szybko cieknącej wody ('ciurkiem'), co działa jednak w 100%. Polecam.
    Pozdrawiam, hatiras

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •