Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Terra Osb

  1. #1

    Terra Osb

    Czesc mam pytanie na temat terra osb czy je jeszcze powinienem czyms pomalowac ? czy na gole plyte moge dawac substrat kokosowy??


  2. #2
    fremd
    Guest

    Re: Terra Osb

    ja tam zawsze wole pomalowac lakierem,poczekac i wtedy urzadzac.
    lepiej teraz pomalowac niz pozniej wywalac wszystko i kombinowac z malowanie


  3. #3

    Re: Terra Osb

    lakierem jakim zwyklym bezbarwnym do drewna czy jakis "ekologiczny" jak mozesz to podaj mi pelna nazwe tego lakieru jakim malujesz


  4. #4
    Marcin Kranc (Shazzy)
    Guest

    Re: Terra Osb

    lakierem trza umiec malowac dlugo schnie jak za gruba warstwa itp i nie zabezpiecze przed wilgocia bo niestety przepuszcza przez swoja powierzchnie wode dowod plyta ciemnieje pod lakierem wpierw zaimpregnuj spodnia plyte bo ci sie zrobi gnuj cos ala pruchno resztki nie poklejone drewna nie ulegna rozkladowi a potem polakieroj


  5. #5
    fremd
    Guest

    Re: Terra Osb

    ja pomalowalem lakierem i wszystko jest jak najbardziej ok


  6. #6

    Re: Terra Osb

    ja nie malowałem i jest ok

  7. #7

    Re: Terra Osb

    OSB jest zaimpregnowane z definicji ale tak jak mówi fremd lepiej zapobiegać niż później kombinować. Pomalować można (najlepsze opcje):

    1) Farba akrylowa DULUX Acrylic (kolor dowolny - sugeruje stonowany: albo błękit albo jasną/ciemną zieleń bo bezbarwnych niestety brak)

    2) Lakier poliuretanowy (taki jak do parkietów); zaleta - bezbarwny


  8. #8

    Re: Terra Osb

    Ja nie malowałem OSB i mam dużą wilgotność oraz dużo spryskuje i jest całkowicie OK.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •