Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: System zraszający w terrarium

  1. #1

    System zraszający w terrarium

    Cześć wszystkim!

    Wczoraj skonczyłem i próbnie uruchomiłem po raz pierwszy, system zraszający w jednym z moich terrariów. Działa naprawdę super, dysze dają piękną mgiełkę i znacznie podnosi się wilgotność. Do tego mój wąż, który zawsze chował głowę przy spryskiwaniu nie zwraca na "deszcz" uwagi:-)
    Dzisiaj dalsza część prób i podłączenie całości to timera elektronicznego - dam znać jakie wyniki:-)

    Samodzielnie wykonany, z dostępnych w handlu elementów kosztował mnie ok. 200zł (łącznie z pompką i wszystkimi przewodami).

    W najbliższym czasie wrzucę u siebie dokładny opis z rysunkami i zdjęciami - muszę je tylko dobrze zrobić:-)
    Myślę, że to może zainteresować większość terrarystów borykających się z problemem wilgotności w terrarium.

    Pozdrawiam wszystkich


  2. #2
    Moby_
    Guest

    Re: System zraszający w terrarium

    Cze !!!

    A można go "jakoś" zrobic zeby sam sie wlaczal co jakis czas ???

    pozdrawiam

  3. #3

    Re: System zraszający w terrarium

    Cześć,

    można, właśnie dzisiaj będę to rozwiązanie testował:-)
    Dam znać jak to wszystko chodzi - ale po pierwszych testach jestem entuzjastycznie nastawiony:-)
    Mój caninus zresztą też:-)

    Pozdrawiam


  4. #4

    Re: System zraszający w terrarium

    Czekam z niecierpliwością na dokładny instruktaż Borykam sie bowiem aktualnie z rozwiązaniem problemu wilgotności w dużym terra dla legA


  5. #5

    Re: System zraszający w terrarium

    Ave !

    Ja w swoim terrarium myślałem nad takim rozwiązaniem, że podłączę pompkę do włącznika czasowego - woda zasysana z dużego zbiornika z wodą będzie pompowana rurką, na której co powiedzmy 20 cm będzie umieszczona końcówka zraszająca i to wszystko...

    Jestem bardzo ciekawy jakie rozwiązanie wykorzystał SNAKES !!!

    Poza tym w moim terrarium będzie wodospad więc nie wiem czy zraszacz w ogóle będzie potrzebny.

    Pozdrawiam
    Viking


  6. #6
    [RED-689]
    Guest

    Re: System zraszający w terrarium

    I to juz jest cos. Sam kiedys kombinowalem cos z Silicon'em i doszlismy do wniosku ze najlepiej taki system zamowic w ''pewnym niemieckim sklepie''. U mnie troszke przystopowalo z budowa terrarium/vivaterrarium pod drzewolazy ale nie powiedzialem jeszcze tutaj ostatniego slowa i z mila checia tez zobacze zdjecia i opis twojej konstrukcji.


  7. #7

    Re: System zraszający w terrarium

    ja z kolei kupilem takie mini zraszacze firmy Gardena dostepne w kazdym ogrodniczym/budowlanym. wkreca sie je do rurki ktora plynie wode. rurka z kolei jest zakonczona "termiantorkiem" wiec nie ma odplywu i powstaje cisnienie. jednak taki system bardzo mi przypomina zwykle zraszanie terrarium, z tym ze z automatyzowane. jednak niezbyt wiem jak by to to zrobic by samo sie wlaczalo czy wylaczalo... bo wydaje mi sie ze takie minutowe (minimum ile mozna nastawic na elektrycznym timerze do ktorego bedzie podlaczona pompka) zraszanie, strasznie moze niewielkie vivarium przemoczyc.


  8. #8
    [RED-689]
    Guest

    Re: System zraszający w terrarium

    By samo sie wlaczalo czy wylaczalo jest jeszcze najmniejszym problemem. Podlaczenie samej pompki do taimera (elektronicznego a nie elekrycznego.. mala roznica-dokladnosc a w cenie juz az takich roznic nie ma) i po wszystkim. Problem jest tego typu ze faktycznie masz racje ze ''przemoczysz'' terrarium bo.... twoje dysze beda dawac za duze krople wody i po minucie moze nie ale na pewno po trzech bedziesz mial wszystko jak ciuchy po praniu bez wykrecania heh :-) Dla mnie wyznacznikiem dobrej dyszy jest taka ktora mozna bezproblemowo podlaczyc na min. 5 min.


  9. #9
    zelik
    Guest

    Re: System zraszający w terrarium

    Witaj

    Tez z niecierpliwoscia czekam na projekt i fotki ale powiedz mi skad wzioles dysze z czego je wykorzystales ???

    Pozdrowionka

  10. #10
    [RED-689]
    Guest

    Re: System zraszający w terrarium

    Zle pytasz (tzn. pytasz mnie a chyba nie mnie powinienes pytac..). Co do odpowiedzi to masz ja w pierwszym poscie kolegi :-)
    Dodac moge tylko tyle ze takie dysze ze sklepow ogrodniczych laczone z pompami z tychzesamych miejsc nie beda dawac mgly ale deszcz i to calkiem nie maly


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •