Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: znalazlem jaszczurke....

  1. #1
    Ostry2k
    Guest

    znalazlem jaszczurke....

    siedziala na posadzce.... w kuchni i lapala promienie sloneczne..... nie mam pojecia skad mogala sie tam wziasc... mieszkam w domku jednorodzinnym kolo lasu i jeziora. ma urwany kawalek ogona.... moze to zabawka kota?....... czy moge ja zatrzymac? co to moze byc za jaszczurka? z urwanym ogonem ma okolo 8 cm. jest brazowa w biale plamki na bokach. brzuch ma zloty (zolto pomaranczowy). podobna do piskarki hiszpanskiej (zdjecie z opisu gatunkow).

    zupelnie sie na tym nie znam.... hoduje ptaszniki. napiszcie mi co to za jaszczurka czym ja karmic i jak mam o nia dbac.... a moze mam ja wypuscic?

  2. #2
    Sword
    Guest

    Re: znalazlem jaszczurke....

    Zwykał polna Zwinka...?


  3. #3

    Re: znalazlem jaszczurke....

    "brzuch ma zloty (zolto pomaranczowy)"
    jaszczurke żyworodna Lacerta (Zootoca) vivipara. Wszystkie krajowe gady są pod ochroną wiec nie możesz jej zatrzymać, wypuść ją gdzieś w jakieś zaciszne miejsce.


  4. #4
    Ostry2k
    Guest

    Re: znalazlem jaszczurke....

    z opisu tego gatunku wynika ze to jest wlasnie to...... tak mi sie podoba i bardzo zaluje z enie moge jje zatrzymac.... zgodnie z prawem......u mnie by miala lepiej niz na wolnosci..... nikt z Was nie ma czego takiego w domu?

  5. #5

    Re: znalazlem jaszczurke....

    Chłopie żałuje ale nie można krajowych gadów hodować. Jak podobają ci się jaszczurki tego "pokroju" może kup jaszczurke z rodzaju Podarcis (np. muralis) albo Lacerta (Timon) lepidus. A krajową herpetofaune zostaw naturze. W zadnym razie nie zatrzymuj jej u siebie.


  6. #6
    Ostry2k
    Guest

    Re: znalazlem jaszczurke....

    juz sie z nia pozegnalem... zyczylem powodzenia itd itp


    dzieki za pomoc. pozdrawiam

  7. #7

    Re: znalazlem jaszczurke....

    Bardzo mądrze zrobiłeś oby więcej takich ludzi a mniej " tępicieli żmij " . pozdrawiam

  8. #8
    Radek. P.
    Guest

    Re: znalazlem jaszczurke....

    Jeśli brzuch pomarańczowy w czarne kropki to to jest samiec jaszczurki żyworodnej w szacie godowej.

  9. #9

    Re: znalazlem jaszczurke....

    > Zwykał polna Zwinka...?
    Albo raczej zyworogke. Wypusc ja...

  10. #10

    Re: znalazlem jaszczurke....

    >u mnie by miala lepiej niz na wolnosci.....
    Na pewno nie mialaby lepiej niz na wolnosci. Wypusc ja i nie marudz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •