Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: agama brodata i zielenina

  1. #1
    cyclosternum
    Guest

    agama brodata i zielenina

    mam agame brodatą ma niespełma 3tygodnie i zastanawia mnie jedna rzecz kiedy zacząc jej dwac zielenine bo swierszcze 2razy dzienie a rolinki?? jak czesto i jak dużo i kiedy??


  2. #2

    Re: agama brodata i zielenina

    hmmm
    agamki bardzo lubia zieleninke
    mozesz jej juz podawac)))))))))))
    np kilka listkofff bazyli:>
    ale nie wiem jak czesto
    ja roznie daje
    niby 20% diety:>


  3. #3

    Re: agama brodata i zielenina

    podawaj marchew tak 2 do 3 razy w tyg przeplataj to ze swierszczami i maczniakiem raz na tydzien (tylko bialym swierzo po wylince ) dawaj do tego inne frykasy ja dla swoich mlodych stosowalem karme zoo meda dla mlodych agam i jadly najwazniejszy to to bys nie zrobil z niej jaszczurki roslinorzernej czyli zachowaj to 80-75% papu zwierzecego


  4. #4

    Re: agama brodata i zielenina

    Zacznij podawać agamce pokarm roślinny wtedy kiedy zacznie się nim interesować. Na przykładzie moich dużych agam mogę ci powiedzieć tyle, że zieleninke dopiero zaczęły jeść dopiero gdy miały 20 cm (podobnie było z suchą karmą dla agam). Podobnie będzie pewnie z Yogim- ma 15 cm i nawet nie patrzy na coś innego niż świerszcz czy mącznik.

    Podawanie pokarmu roślinnego agamkom zaczynałam w ten sposób, że zostawiałam im bardzo małą ilość zieleninki w misieczce- jak w ogóle się tym nie interesowały wyjmowałam. Po jakimś czasie jak podrosły próbowałam znowu no i w końcu zaczęły jeść roślinki bardzo chętnie i teraz jakby mogły cały czas by jadły trzykrotke
    Co do ilości podawania zieleniny to trzymam się po prostu tego, że ma być to urozmaicenie, podstawą diety są zaś świerszcze itp. Marchewke zaś czy akacje zawsze przed podaniem wysuszam, żeby gadziny nie miały rozwolnienia

  5. #5

    Re: agama brodata i zielenina

    daj jej zielonego za rok.

  6. #6

    Re: agama brodata i zielenina

    Witam !



    moje zaczely jesc wysuszone liscie mleczu w drugim tygodniu zycia , przy dlugosci ok.10 cm jako dodatek oczywiscie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •