Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: agama i ślimaki

  1. #1

    agama i ślimaki

    Jestem ciekaw czy agamy brodate mogą jeść ślimaki (bez skorupy), co o tym myślicie?


  2. #2

    Re: agama i ślimaki

    Moje dostają ślimaki bez skorupki, ale tylko te z puszki firmy Zoomed w ramach urozmaicenia pokarmu

  3. #3

    Re: agama i ślimaki

    Ślimaki z puszki??? NIgdy o nich nie słyszałem, gdzie można takie kupić?? W sklepie zoologicznym??


  4. #4

    Re: agama i ślimaki

    Tak- w dobrych sklepach zoologicznych są dostępne, poszukaj też w necie. Oprócz ślimaków w puszkach dostępne są również koniki polne (są ogromne i paskudne), gąsienice, mączniki--> tyle pamiętam
    Jest to bardzo fajne urozmaicenie pokarmu dla bródek poza tym dobre rozwiązanie w przypadku, gdy trzeba dzień lub dwa poczekać na świerszcze

  5. #5

    Re: agama i ślimaki

    Dokładnie,tylko,że moje nie chcą ich jeść,bo się nie rusza


  6. #6

    Re: agama i ślimaki

    Daje mojej agamie co jakis czas suchą karmę i też na początku nie chciała jeść ale wystarczyło troche poruszać tą karmą i od razu zaskoczyła


  7. #7

    Re: agama i ślimaki

    Moje to są jednak żarłoki- szczególnie jedna Same zaczęły jeść suchą karmę jak miały powyżej 20 cm, z jedzeniem z puszki też nie było problemów Nie musiałam stosować żadnych sposobów żeby je zachęcić

  8. #8

    Re: agama i ślimaki

    moje uwielbiają te ślimaki Gąsienice też ale już nie aż tak bardzo

  9. #9

    Re: agama i ślimaki

    ja daje z łąki oddalonej od osiedli ludzkich i dróg. Nie ma problemu wczesniej dawalem scynkom i tez nie bylo ( scynki nawet same "otwierały" ślimaki)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •