Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kameleon pospolity

  1. #1
    onoszek
    Guest

    Kameleon pospolity

    CZY KTOŚ MA KAMELEONA POSPOLITEGO ??

    chcę jednego zakupić
    ale mam pytanie !?

    CZY ONE SĄ STRASZNIE POWOLNE I PRAWIE WOGLE SIĘ NIE RUSZJĄ, bo taki gad mnie nie interesuje !?
    HOCIAŻ I TAK JE LUBIĘ !

  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Kameleon pospolity

    Witam
    1. Po pierwsze kameleony nie sa dobrymi zwierzakami na początek jak nie masz żadnego doświadczenia z gadami.
    2. Dla poczatkujacych polecam Agame Brodata, rusza sie w dzien, latwo sie ,,oswaja" i sie nie stresuje jak kameleon.
    3. O reszte zapytaj Roberta Maślaka, on jest specem od większości kamków.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Kameleon pospolity

    Nie kupój kamka. Chodzi ci pewnie o kamelona jemjskiego.


  4. #4

    Re: Kameleon pospolity

    Raczej większośc kameleonow jest powolna jak na jaszczurki. Jeżel chcesz jaszczurke ktora jest bardzo ruchliwa to kup a. brodatą, dodatkowo jest dobra na poczatek...


  5. #5

    Re: Kameleon pospolity

    a dlaczego ma nie kupować ?
    Ja też mam kamka tylko jem. samca i jestem bardzo zadowolnona fakt są wolne ale są piękne i przepięknie zmieniają kolory tylko jest jeden podstawowy problem musisz duż ozachodu przy nich mieć czyli lubia ciepło i wentylacje dobrą musisz mieć i problem jest z piciem albo zraszać albo nauczyć picia z pipetki niekazdemu to się udaje i jest wielkim żarłokiemmm

  6. #6

    Re: Kameleon pospolity

    Kameleona pospolitego( Chamaeleo chamaeleon) legalnie nie da się kupić. Te przemycane to zwykle krótkotrwałe "zabawki" żyjące kilka miesięcy. Jak już to tylko Chamaeleo calyptratus, z hodowli. To jednak również dość wymagający gatunek.


  7. #7

    Re: Kameleon pospolity

    A mam pytanie czy taki kmelon duzo je dziennie i czym sie go karmi???
    POZDRO

  8. #8

    Re: Kameleon pospolity

    Kameleony sa dosyc zarlocznymi jaszczurkami, a karmi sie je owadami odpowiadajacymi wielkości kameleona np. swierszcze, szarancza, karaczany, a takze niewielkimi kregowcami.


  9. #9

    Re: Kameleon pospolity

    jak bylem w tunezji to chcieli mi sprzedac kameleona(podejrzewam ze pospolitego) za 7 euro wiec nie sa takie drogie;-)


  10. #10

    Re: Kameleon pospolity

    Właśnie z powodu takiego handlu w krajach północnej Afryki kameleon pospolity jest bardzo zagrożony. Niestety praktycznie nie rozmnaża się w niewoli. Jest objęty załacznikiem A w przepisach UE, a to oznacza, że pozyskiwanie przy jego przemieszczaniu potrzebne jest unijne świadectwo pochodzenia, a aby wwieźć go na teren UE trzeba mieć CITES eksportowy i importowy. Żaden kraj takiego nie wystawi bo jest zakaz odłowu tego gatunku na wolności. W Polsce za przewóz grozi do 2 lat więzienia, w wielu krajach Europy znacznie więcej.
    Cena 7 euro za odwodnionego, zarobaczonego kameleona, który padnie po kilku dniach, tygodniach (lub w najlepszym razie miesiącach) to cena bardzo wysoka.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •