Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Mączniaki dla jaszczurek

  1. #1
    miałcyś
    Guest

    Mączniaki dla jaszczurek

    Witam, jestem dość początkujący w dziedzinie jaszczurek i mam takie pytanie:
    czy są jakieś jaszczurki które można karmić głównie mączniakimi??


  2. #2

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    niema takich jaszczurek...


  3. #3

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    Nie. Mączniaki nie są zbyt wartościowym pokarmem dla jaszczurek.


  4. #4
    miałcyś
    Guest

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    A oprócz legwanów jakie jaszczurki karmi sie tylko pokarmem roślinnym??


  5. #5

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    Całkowicie roślinnym agamy z rodzaju Uromastyx (biczogony), Amblyrhynchus cristatus (legwan morski)
    W dosc duzym stopniu pokarmem roslinnym odzywiaja sie gatunki z rodzajow: Sauromalus, Cyclura, Ctenosaura, Conolophus, Brachylophus, Hydrosaurus.


  6. #6

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    W zasadzie nie ma jaszczurek wyłącznie roślinożernych, bo w młodym wieku chyba wszystkie gatunki uzupełniają dietę o jakieś owady, itp. Dosyć oryginalny pomysł, żeby przy wyborze jaszczurki kierować się dietą...


  7. #7
    miałcyś
    Guest

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    Bo znałem wiele osób które kupiły np. gekony a potem nie mieli kasy na świerszcze i gadzinki głodowały.
    Tokaga mógłbyś mi coś więcej opowiedzieć o tych gatunkach??
    Z góry dzięki


  8. #8

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    Jaszczurki wymienione przez Tokagę to zwykle gatunki niedostępne w zasadzie dla prywatnego hodowcy(legwany z Galapagos, czy z Fidżi), albo bardzo kosztowne do zakupu(Cyclura sp.) czy delikatne. Utrzymanie np. 1,2 metrowego Ctenosaura similis to koszty większe niż np.w przypadku haremiku małych, owadożernych tropidurów obrożnych, pomimo, że zjada jako dorosły głównie rośliny, czasem tylko owada czy mysz. Biczogony są z odłowu, i do tego dosyć wrażliwe. Ja zastanowiłbym się nad jakimiś małymi anolisami czy gekonami, ewentualnie jaszczurkami nieco większymi, jak np. toke, które zjedzą też dużego karaczana, mysz. Warto też założyć własną hodowlę karmową, koszty są wówczas niskie.


  9. #9

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    tu mnie zaskakujesz- jesli osoby te kupowały swierszcze w sklepach zoologicznych to tak jak tam swierszcz kosztuje 50 gr. ale mozna kupowac tez od jakiegos hodowcy ja kupuje po 10-15 gr sztuke i nie wychodzi to bardzo duzo, zawsze wykombinuje te 4-5 zl tygodniowo i nie zbankrutowalem jeszcze. Nich twoi znajomi nie przesadzaja

  10. #10

    Re: Mączniaki dla jaszczurek

    Dokładnie, zdobycie wiekszosci gatunków wymienionych przezemnie graniczy z cudem (zwłaszcza w Polsce) albo sa zbyt wrazliwe.
    Miałcyś tak jak mówi Pituophis anolisy czy niewielkie gatunki gekonów nie jedza az tak dużo, wiec raczej nie doprowadza nikogo do bankructwa.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •