Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Agama brodata

  1. #1
    krzysio15
    Guest

    Agama brodata

    Jeden hodowca na giełdzie powiedziałze moze mi sprzedac gam,e brodatom i ze jak bedziew dorosła to nie bedzie z niom problemu bo moze łazic po domu a wygrzeje sie pod lampom>Byle nie miała dostempu do okna by sie ulotnic a i chciał mi sprzedac wenza który je ryby i nie wymaga oswietlania i wystarczy mu pokojowa temp co to za wonz moze byc?

  2. #2
    adas_0
    Guest

    Re: Agama brodata

    To musuiał byc jakis ponczosznik , co do agamy :
    Prawie każda jaszczurka powinna miec stałą odpowiednią dla niej temperaturę.
    Agama tym bardziej ponieważ pochodzi z cieplejszych rajonow ...

    Widac gosciu na chama chciał sprzedac ci to:/

  3. #3

    Re: Agama brodata

    Ten hodowca zapomomniał chyba o tym, że brodacz potrzebuje UVB do prawidłowego rozwoju, musi mieć terrarium no i nie może cały czas latać po domu.

    Tak w ogóle to sprzedawców lepiej nie słuchać...
    W Świnoujściu w jednym sklepie sprzedawali warana stepowego i mówili, że jest to bardzo łatwa w hodowli jaszczurka dla początkujących, którą można brać na ręce i bardzo łatwo jest oswoić i że można ją trzymać w małym terrarium (wymiary jeszcze mniejsze niż są wymagane dla brodaczy)

  4. #4

    Re: Agama brodata

    Co do weza to zapewne pończosznik, ewentualnie jakis z podrodziny Natricinae. Tylko że one też potrzebują oświetlenia.
    Co do agamy to potrzebuje UV, terrarium, stalej temperatury itp.
    Melissa waran stepowy jest raczej łagodną jaszczurką dajaca sie brac na rence, ale fakt na poczatek sie nie nadaje.


  5. #5

    Re: Agama brodata

    Tokaga- z tym braniem na ręce i tym, że waran stepowy o łagodna jaszczurka zależy od tego jaki osobnik się trafi, podobnie jak z legwanem zielonym Zresztą musiałbyś posłuchać tego gościa- jeszcze troche a wyszło by na to że waran to jaszczur roślinożerny, którego można trzymać w klatce

  6. #6

    Re: Agama brodata

    Fakt
    Ja osobiscie wole nie sluchać "porad" wiekszosci sprzedajacych.


  7. #7

    Re: Agama brodata

    I masz rację,u nas sprzedający patrzą na to jak upchnąć zwierzaka i wciskają różnego rodzaju kity. Raz w sklepie słyszałam jak gościu dla dziecka ok.6 lat(alergia na zwierzęta,dla tego chieli kupić gada ;-/ ), polecał gekona toke jako jaszczurkę super kontaktową i oswajającą,wręcz idealną dla tagiego chłopczyka. Szybko zakończył swój wykład ponieważ się wtrąciłam. Nie powiem jak to się skończyło dla sprzedającego


  8. #8

    Re: Agama brodata

    wąż to najprawdopodobniej pończosznik. A co do tej agamy to .... pojebany jest koleś i tyle .. :/ Każda jaszczurke mozesz puscić niech sobie lata po mieszkaniu ... :/ Ale ciekawe ile pozyje bez odpowiednich warunków!! Pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •