Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: inkubacja jajek - prosze o odp.

  1. #1

    inkubacja jajek - prosze o odp.

    witam, w terrarium moich gekonikow placzacych wystapil pewien problem..mianowicie dzis jedna z gekonic zlozyla 2 jajeczka..niestety nie uczynila tego w przygotowane do tego celu rurki pcv w terra..jajeczka przykleila do przedniej szyby terra..:/ logiczne, ze nie bede ich odklejac i wyciagac, bo na pewno uszkodze je. a problem dokladniej polega na tym, ze temp. inkubowania powinna wynosic 28-30 C a w moim terra jest aktualnie 26 C..czy jesli przykryje jajeczka plastikowym pudeleczkiem to temp w tym pudeleczku czyli tam gdzie beda potencjalnie znajdowaly sie jaka wzrosnie..? potrzebne doslownie 2 C wiecej.. jesli macie jakies pomysly to prosze - piszcie! chcialabym, zeby moje dorosle gekony zyly sobie w tym terrarium przez caly czas inkubacji jajek wiec licze zwlaszcza na nieskomplikowane mocno konstrukcje..:P


  2. #2

    Re: inkubacja jajek - prosze o odp.

    w takiej temperaturze też się powinny wykluć... są to gekoniki bardzo łatwo rozmnażające się i dobrze przystosowujące się do nowego środowiska, dzięki czemu podbiły niemal cały świat


  3. #3

    Re: inkubacja jajek - prosze o odp.

    a jesli sie obawiasz ze nie wykluja sie to czemu nie zbudujesz inkubatora w ktorym bedzie sie miescic szyba z jajkami. pisales ze to przednia szyba wiec mozna ja latwo wymontowac i przelozyc do inkubatora a w terra wstawisz nowa szybe

  4. #4

    Re: inkubacja jajek - prosze o odp.

    tak, wiem, ale to pierwsze jajka jakie sie u mnie zdarzyly..plany mialy byc troche inne bo gekon mial wedle opisow zlozyc jajka w rurki pcv...poza tym nawet nie wiedzialam dokladnie kiedy beda jajka a teraz jest mi juz latwiej przewidziec kiedy nastepnym razem zniesie jajeczka i obmysle do tego czasu jakis lepszy system:>poki co chcialabym jednak utrzymac jakos te jajka przez najblizsze 2 miesiace..


  5. #5
    kurzak
    Guest

    Re: inkubacja jajek - prosze o odp.

    ja jednak mimo wszzytsko polecał bym inkubator choc by z 2 akwariów taki najprostszy,a jezeli ni einkuibator to dobrze zabezpiecz jajka bo swierzo wyklute młode moga być zagrożone przez dorosłe osobniki!!!!!!!!


  6. #6

    Re: inkubacja jajek - prosze o odp.

    juz zabezpieczone, temp idealna..wszystko jest pod kontrola..ale dzieki za odp (po prostu przyczepilam szczelnie <sa dziurki> do szyby terra maly pojemniczek plastikowy, w srodku umiescilam termometr tak dla lepszej kontroli i po wylegu mlode nie zostana pozarte przez dorosle osobniki a i tak jak przypuszczalam temp w tym plastikowym pojemniczku podskoczyla o 2-3 C.)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •