Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ja tez mam pytanko co do Toke...

  1. #1

    ja tez mam pytanko co do Toke...

    Witam! od niedawna mam u siebie Toke, jest to moj pierwszy i zarazem pierwsza jaszczurka. Moje pytanie tyczy sie zachowania tego gekona gdyz od kad go mam (pare dni) prawie w ogole sie nie rusza i nie chce jesc. Jest jakis osowialy... i tu me pytanko: czy to normalne zachowanie na zmiane miejsca zamieszkania czy tez cos moze byc nie tak? wilgotnosc i temp taka jak powinna byc, terra nawet spore, wszystko wg zalecen i postow na forum... z gory dzieki za inf.


  2. #2

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    Spokojnie tak jest zawsze. Musi oswoić się z nowym terytorium i zapoznać się ze wszystkim. Nie karm go za często bo i tak nie zje a to dodatkowy stres. Po jakimś czasie zacznie być odważniejszy i w tedy go nakarm.

  3. #3

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    ok dzieki za odp, ale ile to moze trwac? ta glodowka glownie?


  4. #4

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    Nie da się powiedzieć. Zwykle czsami mniej czsami więcej niż tydzieć. Co jakiś czas możesz próbować nakarmić gekona i jak zje to będziesz wiedział. Jeśli nie będzie jeść przez bardzo długi czas w tedy możesz sie martwić. I jeszcze raz: Im mneij stresu teraz tym lepiej.

    ps. A czy karmiłeś go w dzień czy w nocy?

  5. #5

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    karmilem go na wieczor tzn po 23 i nastepnego dnia wyciagnolem mu swierscza bo sie nawet nie kwapil go zjesc...


  6. #6

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    Normalne to jest , moje napoczatku wogole sie nie ruszaly , zostaw go w terarium zeby cie nie widywal to wkoncu zacznie sie ruszać,wpusc pare swierszczy.
    ogolnie toke sie za duzo nie ruszają w terarium :]


    Jak zacznie wcinać i sie oswoi z terarium możesz go probowac oswajac ;]

  7. #7

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    Ogólni gady sie nie ruszają:P Zobacz kiedybędzie najbardziej ruchliwy( o jakich godzinach;p) to Ci pomoże dużo

  8. #8

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    piorkoo napisał(a):

    > karmilem go na wieczor tzn po 23 i nastepnego dnia wyciagnolem
    > mu swierscza bo sie nawet nie kwapil go zjesc...
    A po co mu tego swierszcza wyciagales. Niepotrzebnie gmerasz mu w terra. To tylko przedluzy okres aklimatyzacji.

  9. #9

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    JoShi może bał się, ze świerszcz pogryzie gekona.

  10. #10

    Re: ja tez mam pytanko co do Toke...

    minok napisał(a):

    > JoShi może bał się, ze świerszcz pogryzie gekona.
    Jeszcze nie slyszalam, zeby jeden swierszcz zrobil krzywde gekonowi toke.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •