Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

  1. #1

    Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Witam,
    Dzisiaj w sklepie zoologicznym widzialem na sprzedaz 2 jaszczurki o ktorych nigdy wczesniej nie slyszalem- byly to 2 agamy steilo (trzymane w jednym zbiorniku z brodatą). Wyjątkowo atrakcyjna była cena- 100 zł za sztukę (a są to osobniki już dosyć duże, na oko miały tak po 30 cm). W sumie nawet fajne zwierzaki, strasznie szybkie i zauwazylem ze bardzo lubia siedziec pionowo na scianie terrarium (sciana a'la skała). Jednak poderzewam ze sa z odlowu, stad tak niska cena... Aha i jeszcze jedno- sprzedawca powiedzial mi ze agame brodata moge trzymac w terrarium 90-40-50 i bedzie sie tam dobrze czula, tylko czasem bede musial ja wypuscic zeby sobie pobiegala. Co o tym sadzicie, czy w takim terra moge bez obaw hodowac doroslego brodacza?
    Z gory dzieki za info

  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Witam
    Hmm a w którym sklepie widzieles to agamke?? Widze ze jestes z Warszawy, wiec rozumiem ze sklep w Wawie. I w jakim sklepie powiedzieli Ci ze 90 X 40 X 50 wystarczy :| ?? Za male na dorosla Agame. A cena za stelio nie jest taka atrakcyjna. Lepiej zacznij od brodatej.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    poszukaj wiecej na forum w straych postach. Już było sporo o tych agamach. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam - przynajmniej nie na początek, ale tak czy siak bardzo padliwe.


  4. #4

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Właściwa nazwa to Laudakia stelio. Cena nie jest zbyt atrakcyjna jak na Harduna. Jaszczurki te pochodzą z odłowu (jak chyba wszystkie Agaminae) a co za tym idzie raczej napewno są nosicielami pasozytów i są w dość słabej kondycji. Terrarium podane przez sprzedawce jest za małe.


  5. #5

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Agamy te widzialem w sklepie zoologicznym w carrefour- bemowo. Z drugiej strony to przyzwyczailem sie, ze czasami ceny jaszczurek w warszawskich sklepach zoologicznych sa bardzo wysokie... Ostatnio widzialem 450 zl za 18 cm osobnika


    W sumie tak podejrzewalem ze takie terra jest dla brodatych za male, wiec bede musial wybrac pomiedzy grupa anolisow zielonych a haremem gekonow lamparcich . I ciagle nie moge sie zdecydowac :/

  6. #6
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Witam
    No tak myslalem ze to Kakadu. Tylko oni daja takie ceny a po drugie mowia glupoty ze wystarczy np. takie terra dla brodatej. Ech szkoda slow :/
    A na wizytowce maja napis ,,Kakadu - profesjonalne sklepy zoologiczne" hehe
    Pozdrawiam

  7. #7

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    Hm... Ja bym brał jednak gekony lamparcie Ale to moje zdanie ... Pzdr.

  8. #8

    Re: Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?

    taaaaaaaaa "KAKADU"
    też widziałam te agamki
    sama mam agamę stelio i jest super ciekawskim stworzeniem.... trzeba tylko zauważyć, że trudno się oswaja
    a co do "KAKADU"........
    od niedawna mam małą agamkę
    na samym początku jak ją dostałam pojechałam do w/w sklepu po świerszcze ... poprosiłam o małe świerszcze dla małej 12 cm (wtedy) agamy pani dała mi 3 cm wyrośnięte świerszcze ... jak grzecznie poprosiłam o mniejsze bo tych rozmiarów robaczków to się moje maleństwo boi ( wiem,ze sie boi bo raz chciałam jej takiego wielkoluda podac) usłyszałam, że jestem głupia i robię ze zwierzaka kalekę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

    Tak więc ten sklep proponuję omijać z daleka

    A stelio 30 cm to juz dorosla agama. One wprost uwielbiają wpinaczki ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •