Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Bazyliszek czy Legwan zielony

  1. #1

    Bazyliszek czy Legwan zielony

    zastanawiam sie wlasnie nad kupnem albo Legwana zielonego albo Bazyliszka płatkoglowego , czytalem bardzo duzo na ich temat, ale ktore byscie mi doradzili ??


  2. #2

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    mi tam się bardziej podoba leguś... ale to rzecz gustu...


  3. #3
    luz_jacek
    Guest

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Polecam ci agame brodatą tak na początek


  4. #4

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Ja na Twoim miejscu wybrałabym bazyliszka, tylko na pewno nie trzymałabym go pojedynczo tylko w układzie- 1 samiec, 2-3 samice. Bazyliszki płatkogłowe urzekają mnie swoim wyglądem, z tego co się jednak orientuje są to jednak dosyć leniwe stwory, poza tym trudno je oswoić i są nieufne. Z drugiej strony są cudne i ponoć świetnie polują
    Legwany są lepsze jeżeli chodzi o oswojenie (chociaż też zależy na jakiego osobnika się trafi). Jak dla mnie minusem ich jest jednak to, że raczej wskazane jest trzymanie ich w pojedynke, no i samce (mi akurat się trafił samiec) czasami bywają agresywne...

    Mimo wszystko stawiam na bazyliszki

    Pozdrawiam:>

  5. #5

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    mnie legwan bardzo sie podoba jednak jego wymiary sa za duze mam za małe pomieszczenia ja chodujekameleony jem i gekony tureckie chociaz powiedziałam ze jak sprzedam młode kamyki za około rok to bazyliszka sobie kupie

  6. #6

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    luz_jacek ten post niedotyczy agam brodatych


  7. #7

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Bazyliszek:
    - krótko żyje
    - bardzo wrażliwy jest
    - potrzebuje naprawde dużego terrarium
    - powinno się mieć harem
    - trudno się oswaja ale jest to możliwe
    - przepiękny gad

    Legwan
    - potrafi być bardzo agresywny (mam fotki ugryzień po tym stworze i widac ile szwów jest na rękach - pazury ma tez niczego sobie)
    - wcale nie jest łatwy do oswojenia
    - dorasta do dużych rozmiarów
    - Nie pozostaje zwykle zielony tylko przybiera szare lub pomarańczowe odcienie
    - trzeba dbać o wilgotność zeby nie stracił kolców
    - trzeba nauczyć się kombinowac jakie jedzenie mu podawać - dieta musi być bardzo urozmaicona

    Miłych rozważań

  8. #8
    luz_jacek
    Guest

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Mam pytanie:
    Co aktualnie hodujesz??
    Bo w twoim profilu nie ma żadnej wzmianki na temat hodowanych gatunków


  9. #9
    Corey Taylor
    Guest

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Ja tam bym kupil bazyliszka mniejsza jakiego , sa super sam bym sobie sprawil terrarium takie dla bazyliszkow "duze trzeba fakt" , ale jak masz duzo miejsca na terra dla bazyliszkow to sobie kup bazyliszka...

  10. #10

    Re: Bazyliszek czy Legwan zielony

    Ja jak bym miał wybierać to bym prawdopodobmnie kupił bazyliszka ponieważ jest według mnie ładniejszy. Ale zaletą legwanów jest to że nie czema wydawać kasy na świerszcze


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •