Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: kamek a UV

  1. #11

    Re: kamek a UV

    po poł roku świetlówka przestaje emitować UV !! Jesli masz starszą to ją jak najszybciej wymień

  2. #12

    Re: kamek a UV

    Z tym wymienianiem świetlówki co pół roku to jest prawda, ale też zależy od tego jaką ma się świetlówkę- np. repti glo trzeba zmieniać co 6 miesięcy (mimo, że dalej świecą nie emitują już UVB), a świetlówki kompaktowe (Repti Sun) zmienia się raz na rok
    Trzeba najpierw sprawdzić jakie ma się źródło UVB

  3. #13
    wh6fxe
    Guest

    Re: kamek a UV

    Ja nei mam takiego podejscia poprostu proboje sie dowiedziec co jest koneiczne a co niee. To nie jest moj pierwszy gad. A jeszcze co do swietlowki to wlasnei poszukuje takiej najlepiej ta okolo 45 cm bo bedzie mi latwiej zamontowac oczywiscie wraz z oprawa.
    Tak wiec podsumowojac swietlowka to dla mnei maly problem ale po co wydawac kase jesli cos by bylo zbedne.

  4. #14
    wh6fxe
    Guest

    Re: kamek a UV

    a i jeszcze jedno. czy starczy swietlowka 5.0. czy musi byc 8.0. (tak z ciekawosci pytam)?? i czy ma znaczenie ile watowa bedzie swietlowka?? wystarczy 15??


  5. #15

    Re: kamek a UV

    5,0 i 8,0% to oznaczaja ilosc emitowanegoe uvb przez nia- nie ktorzy uzywaja pietki inni osemki, ja uwazam ze dla mlodego kamka na wszelki wypadek lepiej miec mocniejsza. watarz swietlowki okresla jej dlugosc wiec teoretycznie moze byc ale roznice w cenach sa minimalne wiec lepsza jest dluzsza co oswietli cale terrarium. widze ze jestes swierzy w tym temacie wiec pamiietaj o odpowiednim terra- duze, wysokie i przewietrzne

  6. #16
    wh6fxe
    Guest

    Re: kamek a UV

    no w terrarystyce swierzy to ja nie jestem lecz w temacie kamkow owszem. ale trzeba od czegos zaczac. i to jest przeciez najleprzy gat kamka na poczatek.

    a myslicie ze dla maluszka 10cm starczy terra 40/40/60?? i na jak dlugo starczy??


  7. #17

    Re: kamek a UV

    Świetlówka Repti-Glo 8.0 45cm to koszt około 55 zł (zależy od sklepu). Najgorzej jest z oprawą (zasilaczem) do niej, bardzo trudno dostać, szczególnie do tej 15 W. I to dodatkowy koszt około 50-60 zł. Chyba że sobie sam zmontujesz jak się trochę znasz na elektryce. Mi się udało kupić w Castoramie za 25 zł , ale to był naprawdę fuks (ostatnia z wystawy, już nie produkują itp) po kilku dniach jeżdżenia po sklepach elektrycznych i zoologicznych.


  8. #18
    wh6fxe
    Guest

    Re: kamek a UV

    aha:/ a do jakiej jest latwo dostac?? tylko zeby nie byla dluzsza niz 50cm


  9. #19
    wh6fxe
    Guest

    Re: kamek a UV

    aaa........ mam dobra oferte tylko nie wiem czy bedzie mogla byc ta swietlowka....
    repi gla exo terra 5.0. 30cm 70W. bedzie odpowiednia dla kamka??


  10. #20

    Re: kamek a UV

    Repti Glo 5.0 ma chyba za małe promieniowanie UVB (5%). Co do zasilacza/oprawki to łatwiej dostać do tych większych 60cm/20W i 90cm/30W chyba. Mniejszych Repti Glo niż 45cm z tego co wiem, nie robią.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •