Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: pokarm dla jemena (10-12cm)

  1. #1
    wh6fxe
    Guest

    pokarm dla jemena (10-12cm)

    jak w tamacie. jakie duze swierszcze a jakie duze karaczany dla kamka 10-12cm z ogonem??


  2. #2

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    proste takie zeby zmiescil do pyska, ja karmiłem takimi 1,5cm, pozatym muchy moga byc.

  3. #3
    wh6fxe
    Guest

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    no ale muchy chyba nie maja wartosci odzywczych ktore sa potrzebne kamkowi?? ile much bym musial dawac dziennie??


  4. #4

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    kazdy pokarm trzeba wzbogacac odpowiednio witaminami, a much stanowia dobry zapychacz

  5. #5
    wh6fxe
    Guest

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    no tak....... ale nie mozna kamka karmic TYLKO muchami?? musza byc oprocz tego swierszcze lub karaczany?


  6. #6

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    Człowieku! Przecież jest lato, nie prościej i lepiej dla kameleona wyjść na łąkę?
    hatiras

  7. #7
    wh6fxe
    Guest

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    Wyjsc na lake zlapac jakiegos zarobaczonego swierszcza itp a pozniej podac go kamkowi. Ja pytam poniewaz napewno zaloze hodowle swierszczy badz karaczanow i sie zastanawiam w jakiej wielkosc pokarm musze sie zaopatrzyc zanim uzyskam pokoleni9e z mojego howu.


  8. #8

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    Demonizujesz... Kameleony wymagają urozmaiconej i bogatej diety. Żywienie ich tylko świerszczami, przy urozmaiceniu muchą czy karaczanem uważam za bezmyślne i krzywdzące dla zwierzęcia. Ale jeżeli uważasz, że ewentualne odrobaczenie stanowi jakiś problem... zostań przy jednostajnej diecie. W końcu to takie wygodne...
    hatiras

  9. #9

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    "Wyjsc na lake zlapac jakiegos zarobaczonego swierszcza" heheeh powodzenia, owady z łapanki są bardzo zdrowym urozmaiceniem pokarmu.


  10. #10

    Re: pokarm dla jemena (10-12cm)

    Sorry, ale trudno nie reagować jak się takie rzeczy tu wypisuje. Książek, publikacji na temat kameleonów nie czytacie, a bierzecie się za ich trzymanie ?! Czy sądzicie, że świerszcze, karaczany czy inne bezkręgowce w hodowli są pozbawione pasozytów ? Naprawdę ? Myślę, że nie mniej niż bezkręgowce z łąki, czyli tak naprawdę w stopniu bliskim zera. Większość pasożytów tych bezkręgowców nie jest jednocześnie pasożytami gadów !!! To nie Afryka, żyjemy w Polsce ! Wartość odżywcza, a przede wszystkim tzw. "enrichment" środowiskowy, pokarmowy nieporównywalny.

    Kameleony to jaszczurki które wyjątkowo szybko nudzą się jednym typem pokarmu, potrzebują urozmaicenia, wzbogacenia diety o różne gatunki. Tylko tzw. "plankton łąkowy" jest w stanie zapewnić.

    Różne gatunki pasikoników, much, motyli, pająków, czasem nawet pluskwiaków to ogromne źródło różnych substancji odżywczych, gdyż ciała tych zwierzatek są pełne witamin zjadanych wraz z roślinami, liśćmi czy pyłkiem... To się nawet nie da porównać ze świerszczem na płatkach owsianych i marchewce ! Z kameleonami nie robiłem doświadczeń, ale u młodych jaszczurek właściwych te karmione pokarmem z hodowli bez dodatku wapnia krzywiły się po 2-3 tygodniach, a karmione "planktonem" z łąki rosły doskonale, pomimo, że w ogóle przez miesiące nie dostawały wapnia !

    Drugi aspekt to ten wzbogacający, zaspokajający potrzeby polowania, wyboru, słowem zapełniający czas kameleonom, Smutne jest życie zwierzaka, który wie, że może dostać co najwyżej jeden, dwa gatunki które stale zna. Wie to każdy, kto obserwował z jakim zacięciem kameleony wyszukują owady ubarwione zielono. Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, aby pozbawiać je tej przyjemności. Różnorodność kształtów, barw, działa na kameleony ożywczo. Zresztą nie tylko na kameleony. Należy jedynie żałować, że ten typ pokarmu jest w naszym klimacie dostępny tak krótko.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •