Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: zwinka dla geka toke??

  1. #31

    Re: zwinka dla geka toke??

    > JoShi a jak ci mam to udowodnić ?? przyjedź to zobaczysz.
    >
    Co zobacze ? Ze gdzies tam w jednym miejscu pozostalo ich jeszcze calkiem sporo ? Czego to dowodzi ? A co z obszarami, gdzie one zamieszkiwaly a teraz nie ma ani jednej sztuki ? Wiesz ile tego jest ?

  2. #32

    Re: zwinka dla geka toke??

    To ze w ostatnim czasie jest coraz mniej zwinek to sie zgodze ale zeby byly na wyginieciu to przesada. JoShi jezeli tak upierasz sie aby ktos podal jakies rzeczowe dowody to moze ty jakies wymienisz lub podasz liczby. Zwinka i Zyworodna to najbardziej pospolite gatunki. Jzezli ktos napisze ze Waz eskulapa CR, zolw blotny ktory nalezy do EN lub gniewosz plamisty VU sa na wyginieciu to sie zgodze. Nie mowiac juz o jaszczurce zielonej EXP ktora jest uwazana za gatunek prawie zanikly w Polsce. Co nie zmienia faktu ze podawanie odzimych gatunkow jako karmowka dla innych gdow to totalna glupota.


  3. #33
    M.I.R.A.S.
    Guest

    Re: zwinka dla geka toke??

    Ale się rozpętała dyskusja...może zbyt pochopnie nazwałem to zjawisko wyginięciem, trochę zdenerwowałem się tym postem, bo przecież kim jest terrarysta? Czy człowiekiem który sam umyślnie niszczy nasza herpetofaune?chyba nie...

    Słowo "na wyginięciu"może nie jest dobre, ale jeżeli wiecej ludzi będzie chcialo karmić swoich pupilkow zwinkami to wtedy zacznie im cos poważnie grozić.

    Jeżeli są pod ścisłą ochroną to siłą rzeczy musi ich być mało .

    I na koniec chciałem dodać ze w mojej okolicy (tak jak napisał Goblin) same wlaza pod nogi jest ich całkiem sporo. Moim zdaniem wzięto je pod ochronę bo zczajono że to są gady i jest ich mało ! Nigdy nie będzie ich więcej ponieważ jak ktoś wcześniej pisał w Polsce mamy zły klimat i niemożliwym jest żebyśmy przezyli inwazję tych gadów...

    A no jeszcze o czymś zapomniałem..przecież zwinka to jest konkretny gatunek...i napewno ma swoje wymagania terenowe i atmosferyczne więc niewszędzie można je spotkac (gleba, opady, amlituda)


  4. #34

    Re: zwinka dla geka toke??

    To moze po kolei...

    Jak rozumiesz pojecie wyginięcia ? Lub inaczej co to dla ciebie oznacza, ze jakis gatunek jest ginacy lub na wyginieciu ?

  5. #35

    Re: zwinka dla geka toke??

    Nalezy zauwazyc ze w Polsce wszystkie gatunki gadow sa pod ochrona ale nie wszystkie ujete w Czerwonej Ksiedze Zwierzat z kategoria zagrozenia. I nie ma w tym spisie zwinki ani zyworodnej, a mylenie slow zagrozony a chroniony to juz inna sprawa. Znajduja sie tam tylko Gniewosz plamisty Coronella austriaca, Jaszczurka zielona Lacerta viridis, Wąż Eskulapa Elaphe longissima, Żółw błotny Emys orbicularis. Jezeli ktos chce cos jeszcze pisac o wymieraniu tych jaszczurek to najpierw niech cos sobie poczyta a puzniej sie kluci. Dziwne ze zabieracie sie za trzymanie jaszczurek z calego swiata i macie o nich jakas wiedze a rodzime gatunki pozostaja w cieniu i nic sie o nich nie wiem.


  6. #36

    Re: zwinka dla geka toke??

    Raffee napisał(a):

    > jakies wymienisz lub podasz liczby. Zwinka i Zyworodna to
    > najbardziej pospolite gatunki.
    A to ciekawe masz może to gdzieś napisane?? bo mi się zkolei wydaje że zwinka i padalec :/
    > plamisty VU sa na wyginieciu to sie zgodze. Nie mowiac juz o
    > jaszczurce zielonej EXP ktora jest uwazana za gatunek prawie
    > zanikly w Polsce.
    Nie ma dowodów czy kiedykolwiek występowała w stanie dzikim w Polsce.


  7. #37

    Re: zwinka dla geka toke??

    Raffee napisał(a):

    > Dziwne ze
    > zabieracie sie za trzymanie jaszczurek z calego swiata i macie
    > o nich jakas wiedze a rodzime gatunki pozostaja w cieniu i nic
    > sie o nich nie wiem.
    >
    Mow za siebie a przynajmniej nie uogolniaj...

  8. #38

    Re: zwinka dla geka toke??

    >bo mi się zkolei wydaje że zwinka i padalec :/ hahaha
    Schodzisz teraz z tematu poniewaz rozmawiamy o rodzinie jaszczurek wlasciwych a nie padalcowatych.
    >Nie ma dowodów czy kiedykolwiek występowała w stanie dzikim w Polsce.

    Wystarczy troche poszukac a wszystko mozna znalezc
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaszczurka_zielona Przeczytaj sobie dzial: wystepowanie.


    Co do JoShi ja nie uogolniam. Tylko pisze to co wiem i co widac na forum z wiekszosci wypowiedzi. A najwiecej czepiasz sie Ty a zadnych konkretow nie podajesz. I w tym temacie nie napisalas nic!


  9. #39

    Re: zwinka dla geka toke??

    Raffee napisał(a):

    > Schodzisz teraz z tematu poniewaz rozmawiamy o rodzinie
    Hmm a gdzie masz napisane że tylko o właściwych ?????????????
    >
    > Wystarczy troche poszukac a wszystko mozna znalezc
    > http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaszczurka_zielona Przeczytaj
    > sobie dzial: wystepowanie.
    Wystarczy zobaczyć do każdego zakichanego atlasu czy przewodnika. Wszędzie jest to samo. A fakty są inne. Jaszczurka zielona (Lacerta viridis) nie występuje i nigdy nie występowała w stanie dzikim na terenie Polski.


  10. #40

    Re: zwinka dla geka toke??

    > Wystarczy troche poszukac a wszystko mozna znalezc
    > http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaszczurka_zielona Przeczytaj
    > sobie dzial: wystepowanie.
    >
    Nie zartuj, ze to jest dla Ciebie autorytet. Juz lepiej podalbys odnosniki do jakichs prac naukowych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •