Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

  1. #1
    vagansptasznik
    Guest

    co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    co lepeij wybrać na początek legwana zielonego czy agame brodatą jestem początkujący.
    i jeżeli możecie to napiszcie mi ceny ile by kosztował cały kompleat legwan zielony terra oświetleni a ile agama z terra oświtleniem


  2. #2
    MaueR
    Guest

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    Oczywiscie ze agama ,mniejasza i latwiejsza a co do ceny niech sie hodowcy wypowiedza.


  3. #3

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    Według mnie agama jest łatwiejsza w hodowli, szybciej sie przyzwyczaja do ludzi itd. Tylko że agama potrzebuje całkiem mniejsze terrarium niz legwan i rosnie 5 razy mniejsza od legwan zielony PoZdRo AlL

  4. #4

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    ja mialem lega i nie polecam, mam 3 agamy brodate i sa zajebiste!! strasznie zarloczne bestie!! GORACO POLECAM!!

    na swietlowke musisz liczyc ok 50 zł
    na terra od 100 do ??
    a agame mala mozesz juz kupic za 80zł


  5. #5

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    Widze że kolega młody jeszcze i bez doświadczenia))))
    A tak na serio to brodate, bo:
    1. Super się oswajają
    2. Dużo mniejsze od legwanów
    3. Legwany są dużo bardziej delikatniejsze
    4. Legwany się ciężko oswaja
    5. Pomyśl czy cię będzie stać na wielkie terrarium w domu
    5. Miałem lega(mój tata) tylko że on jest doświadczony (węże, gekony, agamy) i on był baaardzo oswojony i wogóle cudowny ale wiele ludzi kupuje sobie legi licząc na to że bedzie taki jak np. mój, a tu guzik- leg jest agresywny zapada na chorobę i smutny koniec

    Kupuj agamy- wspaniałe stwożenia)))


  6. #6

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    Mam i lega i brodacze- moim zdaniem agamki są zdecydowanie lepsze

    Jeśli chodzi o legwany do głównym minusem jest to, że samce często bywają agresywne, dosyć ciężko jest je oswoić, nie mówiąc już o dużym terrarium, które trzeba im zapewnić no i dbaniu o urozmaiconą dietę. Ponadto legi zazwyczaj trzyma się pojedynczo, w przeciwieństwie do agamek Agamki ogólnie urzekają swoją ufnością do człowieka, świetnym zachowaniem, gdy się trzyma kilka osobników (m.in waving) itp
    Legwan był moim pierwszym jaszczurem i z perspektywy czasu gdybym znowu miała dokonać wyboru to od razu kupiłabym brodacze

    Jeśli chodzi o ceny zwierząt- praktycznie teraz są mniej więcej takie same. Małego lega można dostać za 100 zł, agamki też mniej więcej tyle kosztują, chyba że będziesz chciał nabyć kolorki

    Co do cen terrarium- nie da się ich porównać... Docelowe terrarium dla lega, woliera itp. kosztuje więcej niż terrarium dla agamek. Jeśli chodzi o źródło UVB to już zależy od tego jakie rozwiązanie się wybierze- u agam stosuje się zazwyczaj świetlówki (m.in Repti-Glo 8.0), a u legów (ze względu na wielkość terrarium) świetlówka może nie wystarczyć i trzeba pomyśleć o jakimś innym rozwiązaniu, jak np. Power Sun. Można też u tych zielonych smoków zrezygnować ze źródła UVB w terrarium i zainwestować w lampe Ultravitalux itp

  7. #7
    watain
    Guest

    Re: co lepsze na początek legwan zielony czy agama brodata ?

    Nigdy nie kupuj legwana jeśli niemasz doświadczenia, wielu myśli ze to taki zielony piesek i kupują legwany niemając pojecia że to zwierze trudne w hodowli dla kogos kto wczesniej niezajmował sie takimi rzeczami, żeby go oswoić trzeba czasu i cierpliwości a może sie trafić ze i tak niedokońca bendzie ufny. Równierz zdecydowanie polecam agame

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •