Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jaszczurka długoogonowa (Takydromus sexlineatus)-kilka pytań

  1. #1

    Jaszczurka długoogonowa (Takydromus sexlineatus)-kilka pytań

    Witam

    Mam kilka pytań dot. w/w jaszczurki:
    1. W Polse dostępne są osobniki z hodowli czy z odłowu ?
    2. Czy da się ją oswoić (może nie tak jak lamparciego ale żeby była przyjazna) ?
    3. Czy potrzbuje specjalistycznej świetlówki ?
    4. Czy wysokśc podana w opisie musi być aż taka ?
    5. Czy one się wspinają ?
    6. Czy mają lamelle (chyba tak się to pisze) ?
    7. Czy są trudne w hodowli ?
    8. Jakieś rady ?

    Przepraszam że tak dużo ale chciałbym się dowiedzieć o tej jaszczurce jak najwięcej ponieważ rozważam zakup jej. Myślałem nad pająkiem ale wolę jednak jaszczurki.


  2. #2

    Re: Jaszczurka długoogonowa (Takydromus sexlineatus)-kilka pytań

    1. W Polsce i w Europie głównie z odłowu. Nie jest to gatunek trudny do rozmnażania przy spełnieniu kilku warunków, ale ze względu na niską cenę, łatwiej go odłowić niż rozmnozyć .
    2. Podobnie jak wszystkie Lacertidae nie jest to zwierzę do brania na ręce. Jak skojarzy czlowieka z jedzeniem to wystawia łepek po pokarm .
    3. Jak kazdy gatunek dzienny z otwartej przetrzeni dobrze jest miec UV. Ja nie miałem bo u mnie siedziały w otwartym od góry terra na balkonie.
    4. Dlaczego wysokość jest właśnie taka uzasadniłem w opisie, nie wiem czy warto to powtarzać .
    5. Odsyłam do opisu, właśnie przy wysokości o tym piszę. Nie wspinają się po szybach (to nie gekony).
    6. Nie
    7. Jeśli dostanie się zdrowe osobniki nie ma z nimi problemu. U mnie romnzażały się wyłącznie w terrarium w lecie gdy przebywały na słońcu. Jeśli ma się szczęście znaleźć jajo w terrarium to inkubacja nie nastręcza większych trudności o ile samiczka jest dobrze karmiona.


  3. #3

    Re: Jaszczurka długoogonowa (Takydromus sexlineatus)-kilka pytań

    Ad. 4

    Jakby nie musiala byc taka to bylaby inna, a w opisach sa zazwyczaj minimum zawsze lepiej wieksze


  4. #4

    Re: Jaszczurka długoogonowa (Takydromus sexlineatus)-kilka pytań

    Jaszczureczka bardzo przyjemna do obserwowania.
    ma male pazurki wiec po korku wspina sie swietnie.
    Wydaje sie duza (przez ten ogon) lecz w rzeczywistosci sama jaszczurka jest malutka wiec pyszczek tez ma malutki i musisz zawsze miec pod reka male swierszcze zeby sobie z nimi poradzila.
    Jest dosc szybka wiec uwazj bo lubi zwiewac a potem trudno ja zlapac.
    Polecam do trzymania z innymi jaszczurkami.
    Ja na przyklad trzymam z anolisami zielonymi i wszystko jest ok.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •