Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

  1. #1

    Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Witam,
    Postanowilem zakupic agame brodata. Tak jak wczesniej pisalem, mam na razie terrarium o dokladnych wymiarach- 100/40/50. Chce zakupic mlodego brodacza. Oczywiscie w przyszlosci planuje zakup wiekszego terrarium, prawdopodobnie 120/60/60. Jednak powiedzcie mi jak rozwiazac sprawe oswietlenia? Facet w sklepie powiedzial mi ze powinienem dac 2 swietlowki UV 8.0 (dwie o dlugosci 90 cm), do tego zarowke punktowa (wyspa ciepla) i mate grzewcza. A moje pytanie brzmi- czy rzeczywiscie musza byc az 2 swietlowki? I jak wy montujecie swietlowki do terrarium? Bo taka specjalna obudowa na 2 switlowki kosztuje 150 zl :/. A to chyba dosc duzo, wiec chcialbym sie dowiedziec czy sa jakies alternatywne rozwiazania.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Według mnie starczy jedna świetlówka (ale oczywiście UVb 8.0%), a co do promienników to ma być ich tyle ile jest w terrarium zwierząt/agam. Mata nie jest potrzebna, a może zaszkodzić.


  3. #3

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Ciekawe co to za gosciu :/
    Jedna świetlówka UV jak najdłuższa jaka sie zmiesci oczywiście 8.0 do tego 2-3 żarówki o mocy dobranej tak aby temp bbyła dobra.

  4. #4

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Ja mam najkrótsza swietlowke, tak do połowy nad półką na której agama sie wygrzewa cały czas i styka :]


  5. #5

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Jedna świetlówka,najlepiej największa jaka zmieści się do terrarium.Co do promiennika,to sorry,ale czy wyście powariowali?? 2-3 promienniki?? Po co??
    Jeden promienik po jednej stronie terrarium,nawet jeśli jest kilka agam.Temp t terrarium ma być różna od 25 stopni do 40 pod promiennikiem.Mając 2-3 żarówki,nigdy tego nie zrobisz. Acha a matę grzewczą sobie daruj,niepotrzebnie wydane pieniądze.
    Pozdrawiam


  6. #6
    luz_jacek
    Guest

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Ten koleś z tego sklepu chce na tobie nieźle zarobić :/
    Nie słuchaj takich ludzi, próbują wcisnąć wszystko jak widzą że się nie znasz za dobrze.
    To takiego terra to będzie jedna świetlówka i jeden promiennik i żadnej maty grzewczej!!!
    Jak masz jakieś pytania odnośnie zakupów to pytaj na forum bo od naciągaczy aż się roi na tym świecie


  7. #7

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Aha no to super, bo juz sie balem ze finansowo bym nie wyrobil :P. Tu 2 swietlowki, tu oprawka, tu zarowki kazda z odpowiednia oprawka, no i mata grzewcza :]. Wiec sie troszke przerazilem na poczatku . A jakie podloze najlepiej? Bo cos slyszalem ze piasek nie jest wcale taki dobry. I czy kamienie grzewcze sa dobrym pomyslem? Widzialem taki jeden exo-terra i tak sobie pomyslalem ze to byloby dobre rozwiazanie na no, kiedy nic by nie grzalo to agamka zawsze mialaby jedno cieple miejsce... A tak z ciekawosci luz_jacek- ile chcialbys za ta agame sandfire? I jakiej on jest wielkosci?

    A ten koles z tego sklepu na pewno nie chce mnie okantowac tylko po prostu takie jest jego zdanie, a to terrarium zalatwil mi za 170 zeta wiec naprawde tanio :P

    Jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkie podpowiedzi!!!


  8. #8

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    Ja oprawke na swoją świetlówke zrobiłem sam ale lepsze rozwiązaniem są windy w blokach <loL> wchodzi do windy naciskasz stop bierzes śrubokręt i po wszystkim bierzesz oprawke i idzesz do domu najprostsze rozwiązanie i najtańsze ;P
    PoZdRo FoR AlL

  9. #9

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    nie wszytkie windy są oświetlane świetlówkami, no i może niektórym przeszkadzać to że trzeba złamać prawo i dopuścić sie wandalizmu...


  10. #10

    Re: Kilka pytan odnosnie terrarium dla agamy brodatej...

    LiErO jeśli to wszystko na co cie stać na tym forum to daj sobie spokój z odpowiedziami tego typu :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •