Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

  1. #1

    Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    Witam, 6.maja 2005 gekonica (gekko vittatus) zniosła mi jedno jajo. Powinno sie już kluć, a nic sie nie dzieje. Słyszałem, że przed wykluciem powinno się robić takie "sine" tutaj są zdjęcia, może mi powiecie, czy to jest zarodek, czy jajo od środka sie psuje? z góry dzięki.

    tutaj jajo, nieprześwietlone



    tutaj prześwietlone - zarodek?


    i drugie zdjęcie prześwietlonego:


    Poza tym te geki niezłe jaja mi robią :/ samica za drugim razem złożyła 2 jaja na złączeniach szyb - i po jajach :/, a teraz samiec zjadł, nawet ich nie zobaczyłem


  2. #2

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    Jak dla mnie to sie psuje , niewidać żadnych naczyń krwionośnych na sciankach .... że tak powiem , dla mnie dupa :-)


  3. #3

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    a rozmnażałeś geki nadrzewne?


  4. #4

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    Nie ale normalną rzeczą jest pokrycie naczyniami krwionośnymi wew.scianek jaja , widać je odrazu jak zaczyna się rozwijać zarodek , jajo zapłodnione przed wykluciem powinno być całe czarne bo zarodek zajmuje większą pojemnośc jaja :-)


  5. #5

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    nie wyrzucaj!!! czasami sie okres inkubacji moze wydluzyc Kolor ma w miare ladny. Zawsze lepiej zostawic dluzej, niz wyrzucic


  6. #6

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    nie wurzucam jak zacznie gnić i ewidentnie nic z tego nie będzie to wywale :P


  7. #7

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    z tego co ja wiem to jaja w wapiennych skorupkach mogą obie latami wisieć na ściankach, zarodek nie od początku rozwoju zajmuje całe jajo, ile te jajka już sie "inkubują"?


  8. #8

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    to jajko wisi już tam 3 miesiące


  9. #9

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    KORSAKOW wiem ze nieodrazu ale napisał że juz powinno sie kluć ...

    Prześwietl je i zobacz czy na ściankach sa naczynia krwionośne bo tu za przeproszeniem gówno widać :-) ale na fotkach wygląda tak jakby zarodek obumarł albo już sie psuło ...

    poczekaj jeszcze troche ... tak jak KORSAKOW napisał jaja w wapiennych skorupkach mogą wisieć latami ...


  10. #10

    Re: Pytanie dot. jaja gekona. tylko dla doświadczonych.

    geki właściwe potrafią sie i 150 dni inkubować, jeśli ci to jajo nie przeszkadza to czekaj ;-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •