Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Agama liżąca piasek

  1. #1

    Agama liżąca piasek

    Otóż moja Agama wogóle piasku nie jadła, a dzisiaj 3 razy jezykiem mazneła zeby go troszke najesc. Ja od razu panika, ze za malo witamin i dałem jej 2 swierszcze z witaminami, 3 z wapnem i sepie dalem jej pod nos to zjadła. I moje pytanie: czy juz panikowac i caly piach wywalać, czy poczekac, poobserwowac i jak to sie powtórzy to dac kostke bukową? Bo mam pol terra piasek pol kostka...


  2. #2

    Re: Agama liżąca piasek

    Możesz zostawić, ale pilnować czy to się nie powtarza, a jak chcesz mieć pewność że już tego nie zrobi to pozbąć się piasku.


  3. #3

    Re: Agama liżąca piasek

    A, jeszcze jeden szczegól: Bo jak dałem jej sepie, takie dosc duze kawałki to je jadła, a jak takie 2 mi na piasek spadły, to tylko je wyłapała, a piasek zostawiła...


  4. #4

    Re: Agama liżąca piasek

    Na Twoim miejscu zostawiłabym na razie piasek i poobserwowała agamke- jeżeli będzie go dalej podjadała to niestety będziesz musiał wymienić podłoże (tak m.in skończyło się z moimi dziewczynami ).
    Uważaj też z witaminami- 1 świerszcz obtoczony zdecydowanie wystarczy

  5. #5

    Re: Agama liżąca piasek

    Tzn że nadmiar wapna i witamin może zaszkodzić ??:P
    To jak ja mam podawać mojej?? Bo ona je od 2 do 5 świerszczyków dziennie,to mam co drugi dzień obtaczać czy jednego dziennie??


  6. #6

    Re: Agama liżąca piasek

    A no i czy można mieszać wapno z witaminami (Reptimineral C) ?? Bo mam w jednym pojemniczku troche wymieszanego i tam wrzucam świerscza żeby się wytarzał i dopiero podaje.


  7. #7

    Re: Agama liżąca piasek

    Chyba jednak wymieniam piasek, bo wyglada na to, że skubana go je....


  8. #8

    Re: Agama liżąca piasek

    Pewnie, że nadmiar witamin może być szkodliwy dla agamki- trzeba podawać je z umiarem. Wystarczy jak co 3-4 dni dasz jej świerszcza obtoczonego serą i sepią (też mam wymieszane) i to jej wystarczy

    PS. Szczególnie latem dobrze jest ograniczyć podawanie witamin, kiedy gadzinkom można zapewnić bardzo urozmaicony pokarm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •