Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: tylko do doswiadczonych;)

  1. #1

    tylko do doswiadczonych;)

    Bardzo prosze o nie pisanie zadnych glupich odpowiedzi, bo bardzo mnie to denerwuje:/ Nie wiesz, albo masz napisac cos glupiego, to lepiej nie zabieraj glosu wogole

    Otoz, powiedzmy ze jest sobie gekon o bardzo dziwnym ubarwieniu. Wedlug mnie moze to byc forma ksantoryczna. Jest to samiec. Ma on potomstwo z samica ubarwienia normalnego. Czy jezeli skrzyzuje go z jego potomstwem, jest jakas szansa na uzyskanie potomstwa ksantorycznego?? Bo czytalem, ze mechanizm dziedziczenia tej cechy (a tak wlasciwie raczej zespolu cech) jest bardziej skomplikowany niz w przypadku albinizmu. Czy jest wogole jakis sposob, zeby uzyskac mlode gekony takiej barwy.

    A dla ciekawskich, Jest to Paroedura pictus, Albinosem toto nie jest na pewno, jak bylo bardzo mlode, bylo normalnej barwy. Pozniej stopniowo zaczela sie jakby zmniejszac ilosc melanoforow w skorze i pojawiac sie biale latki, a teraz ma tylko kilka plamek brazowych Fotki powinny byc niebawem


  2. #2

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    ehh, rozmnażać dziecko z ojcem...młode będą bardzo słabe, wymiany genów wogóle nie ma...


  3. #3

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    niejestem bardzo doświadczony w gekonach-ale z tego co pamiętam z genetyki-to twój gekon powinien mieć potomstwo z tą cechą-jeśli nie aktywną-to recesywna i jakis procent potomstwa 2-go pokolenia będzie ją miał-ale niejestem pewien czy drugiego czy pierwszego-bo już niepamietam jaki był aneks do 1-go i 2-go prawa mendla...

  4. #4

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    Guttata... ja dobrze wiem z czym wiaze sie krzyzowka wsobna... ale bardzo czesto jest to jedyna mozliwosc uzyskania jakiejs formy barwnej. Zreszta sam Mendel krzyzowal wsobnie groch

    szaryprorok, o tym to ja dobrze wiem, mlode z cechami recesywnymi beda w pokoleniu F2 w stosunku 3:1... Ale tak jest w przypadku albinizmu... dziedziczenie cech ksantorycznych jest bardziej skomplikowane


  5. #5

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    Guttata przez chów wsobny powstało 80% odmian barwnych , i to przewaznie przez krzyzowanie dzieci z ojcem bo to najszybsza droga wiec nic niepiernicz że będą słabe...

    krzyzuj samice młode z ojcem , moze wyjdzie cos ciekawego :-)


  6. #6

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    mam nadzieje o ile to mlode okaze sie samica:P Bo bylo inkubowane w 28 stopniach, ale ryzyko zawsze istnieje


  7. #7

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    Z tym inkubowaniem to taka loteria trochę. Przeważnie sie sprawdza ale niezawsze. Aha, co do pytania to można(choć niezalecane) i napewno jakaś cześć młodych będzie tego ubarwienia. Tylko żebyś się nie rozczrował z tą samicą


  8. #8

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    Glutek, niejest to groźne jeśli w nastepnym pokoleniu sprawi się "świerzą krew". W większości odmiany barwne gekonów lamparcich uzyskano w podobny sposób. Myśle że w takim wypadku częśc potomstwa będzie miała taki kolor- ale nie jestem pewien. Nie jest to zwykła cecha jak w wypadku albinizmu także niech wypowie się ktoś pokroju mantid.

    Pozdrawiam


  9. #9

    Re: tylko do doswiadczonych;)

    "We are working with the xanthic form of the pictus gecko. We will have xanthic and het xanthic offspring in 2004."
    Wszędzie, gdzie się nie zajrzy piszą o heterozygotach a więc wynikałoby z tego, że mechanizm nie jest skomplikowany a identyczny jak przy albiniźmie. Jak podrzucisz dokładny opis odmiany to może coś szczegółowego się w nim znajdzie.....ale istnienie heterozygot wskazuje na cechę recesywną i tyle.
    Guttata: nie demonizuj bo nie ma czego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •