Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z gekonem :(

  1. #1

    Problem z gekonem :(

    W poniedziałek (08.08.2005r.) zakupiłem gekona Gekko petricolus. Jest on bardzo młody ma jakies dwa i pół miesiąca, i jakieś 7cm długości wraz z ogonem. Średnio ile świerszczy powinien on zjadać dziennie? Martwię sie bo od przyjazdu do mnie zjadł tylko 2 świerszcze. Widziałem jego kilka ataków, ale wiekszość była nieudana. Gdy już złapał świerszcza to nie mógł go zabić , świerszcze nie były większe niż jakieś 1,5cm. czy są one za duże? Czy to że mało je spowodowane przeniesieniem do innego terrarium? Ile taki młody gekon może wytrzymać beż jedzenia? Jak dawkować witaminy?


  2. #2

    Re: Problem z gekonem :(

    Podawaj nieco mniejsze świerszcze, ewentualnie już nieco ogłuszone (żeby miał łatwiej), powinien mieć dość spory apetyt, witaminy dawaj co około 4 dni.


  3. #3

    Re: Problem z gekonem :(

    Albo swierszcze sa zaduze albo gekon nie oswoil sie jeszcze w nowym terarium moj gekon na poczatku nic nie jadl przez okolo 2 tygodnie,a teraz juz normalnie je troche cierpliwosci

  4. #4

    Re: Problem z gekonem :(

    Dobra... Od dzisiaj zaczynam uczęszczać na forum jaszczurki . Wydaje mi się że świerszcze są stanowczo za duże. Pasowałoby takie z 5-8 mm. Witaminkami posypuj świerszcze: Daj do szklanki świerszcze, szczypte witamin. Zamieszaj a stylu martini Dżejmsa Bonda (Wstrząśnięte ale nie mieszane) I wrzuć do gekona.

    Pozdrawiam


  5. #5

    Re: Problem z gekonem :(

    A ile taki młody gekon średnio może wytrzymać bez jedzenia?
    Właśnie zaczął lnieć, czy to może być przyczyną nie jedzenia?
    I jeszcze jedno ile on takich 1cm świerszczy dziennie powinien tak na oko zjeść?


  6. #6

    Re: Problem z gekonem :(

    Hmm właściwie to nigdzie nie ma tego napisanego, ale tak młody gekon napewno zbyt długo nie pożyje. Zależy jeszcze w jakim jest aktualnie stanie, kości miednicy są widoczne? (jeżeli tak to napewno długo nie pożyje bez jedzenia)
    Jeżeli chodzi o linienie to była by to kwestia dnia, góra 2. A tak powinien mieć apetyt.
    Tak młoda jaszczurka powinna mieć stały dostęp do owadów, jeżeli ma kłopoty z upolowaniem to podaj mu świerszcza czy innego owada pensetą blisko pyska (owad musi być mniejszy od głowy gekona)


  7. #7

    Re: Problem z gekonem :(

    Dzięki.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •