Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Agama błotna co to jest?

  1. #11

    Re: Agama błotna co to jest?

    Jak będziesz miał samca i samicę, to one pomyślą o rozmnażaniu, ale tylko wtedy, kiedy będą w dobrej kondycjii. Przez ponad miesiąc pierwsze zmiany krzywicze mogły się już pojawić. Kup świetlówkę jak najszybciej! Agamy blotne są wrażliwe i dosyć podatne na odwapnienie, zwłaszcza młode.


  2. #12

    Re: Agama błotna co to jest?

    zgadzam sie z Pituophis miesiac to kupa czasu:/
    a pozatym krzywica zawsze zostawia stały slad po sobie jak narazie niemasz swietlowki to wystawiaj go w terrar na słonce podawaj witaminy pozdrawiam i powodzenia

  3. #13

    Re: Agama błotna co to jest?

    Wystawianie terrarium na słońce mija się z celem:
    1- Zbytnio wzrośnie temp. w terrarium i agamy się "upieką"
    2- szkło nie przepuszcza UV
    Jak już to woliera (z siatki) ale najłatwiej będzie kupić świetlówke.


  4. #14

    Re: Agama błotna co to jest?

    Co do płci to jak twoja agamka dorosnie to polecam Ci te zdięcia na dole http://www.terrarium.fora.pl/viewtopic.php?t=3 , a co do śwoetlówki to jak najszybciej ją zakup. Polecam www.ogon.pl świetlówka UVB (5%) lub nawet (8%). Co do terrarium o wym. 100cm na 45 na 60cm dl.sze.wys. któr będziesz robił to jest stanowczo za małe dla pary doroslych agam.


  5. #15

    Re: Agama błotna co to jest?

    Zamykanie jednego oka, tego od strony opiekuna, to objaw stresu i chęci odizolowania się.


  6. #16

    Re: Agama błotna co to jest?

    Raczej nieda się określis płci w tym wieku- o wiele za mała
    No i z tą świetlówką tzreba będzie cos koniecznie zrobić bo błotniaki są szczególnie wrażliwe na niedobór UVki.


  7. #17

    Re: Agama błotna co to jest?

    płeż da się określic jak twoja agama będzie miała mniej więcej 40cm.


  8. #18

    Re: Agama błotna co to jest?

    dzięki za rady naprawde mi pomogliście co do tegoo terra to wiem że za małe dla parki pużniej mam zamiar robić 2m dłu 80cm szer i przynajmniej 150cm wys ale morze i więcej NAPRAWDE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!! ))))))))))))))))))))))))))))))))))

  9. #19

    Re: Agama błotna co to jest?

    Pozdro dla was i waszych ZWIERZAKÓW !!! ))

  10. #20

    Re: Agama błotna co to jest?

    Wiesz ja się tylko zastanawiam po co chcesz wydawać tyle kasy na trzy terraria??
    Nie kupuje drugiej agamy bo potem może się okazać że są tej samej płci i też będziesz miałą koszty.
    Twój błotniak przeżyje czasową niewygodę w małym terra, ważne żeby miał UVkę,odpowienie edzenie,witaminy i wapno ;0 ja bym proponował nawet się ciut zaporzyczyć a od razu kupić większe terra które będzie już docelowe a nie robić takie pośrednie chyb że to konieczne bo to ostateczne jest w odległym terminie.
    Więc proponuję żebyś narazie dała sobie spokój z zakupem drugiej agamy tylko zajęła się tą A potem jak urośnie i będzie można odróżnić płeć i będziesz miaął odpowiednie terra dokpu partnera i będzie git


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •