Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Agama błotna co to jest?

  1. #1

    Agama błotna co to jest?

    mam pytanie mam agame i ona ma 8cm ciałka i 21cm ogona i chciał bym sie dowiedzieć jak jest to morzliwe czy to samiec czy samiczka bo chciał bym kupić drugą sztuke do pary ale wrazie niechce mieć 2 samców pilne!!!

  2. #2

    Re: Agama błotna co to jest?

    Nie bardzo rozumiem o co chodzi w pytaniu. Po długości ciała i ogona nie określi się płci, chyba, że to będzie olbrzymi samiec. Poza tym u takiego maluszka na rozpoznanie płci o wiele za wcześnie.


  3. #3

    Re: Agama błotna co to jest?

    tak ja wiem ale chce mieć parke a podałem wymiary poto by morze ktoś doświadczony stwierdził czy da sie określić płeć w tym wieku o tych wymiarach a wiem o tym że na rozmnazanie za wcześnie

  4. #4

    Re: Agama błotna co to jest?

    Jest stanowczo za wcześnie zarówno na rozmnażanie jak i określenie płci.


  5. #5

    Re: Agama błotna co to jest?

    o rozmnażaniu nawet nie myśle ja chce mieć tylko samca i samiczke i dlatego bym chciał wiedzieć co mam

  6. #6

    Re: Agama błotna co to jest?

    mam pytanie czemu ten gatunek agamy zamyka czasami jedno oko a za pare dni drugie i moja robi to dosyć często raz mi wpadło coś do oka jak szlifowałem i pojechałem do okulisty by mi to wyją wruciłem od okulisty w opatrunku na oku lewym patrze na agame a miałem ją dopiero 2gi dzień a ona zamkneła lewe oko i zaczołem sie z dziewczyną śmiać ze mnie naśladuje ale widze że robi to dośyć często tak muś być czy to morze być jakiś problem z oczami wiem że czasami wpadnie jej do oka troszke torfu ale zawsze jak zobacze to wyćągam patyczkiem do uszu zawilżonym przegotowaną wodą ))))

  7. #7

    Re: Agama błotna co to jest?

    Jak już było mówione - w tym wieku nie da się określić płci. Mozna by to teoretycznie kreślić badaniem DNA ale chyba cię na to nie stać (bez urazy oczywiście)
    Jeśli ci zależy to możesz dokupić drugą sztukę,jesli oczywiście masz odpowiednio duyże terrarium , bo jeśli masz mniejsze niż podane w opisach tcp o błotniakach to raczej nie ma sensu dokupywanie drugiej żeby sobie przeszkadzały a nawet uszkodziły.
    Teoretycznie dwa młode samce przed osiągnieciem dojrzałości płciowej kiedy to można już jako tako rozróżnić płeć nie wykazują do siebie szczególnej agresji lecz są wobec nich raczej obojętne.


  8. #8

    Re: Agama błotna co to jest?

    no teraz mam terra o wymiarach 50cm na 40 na 50 a teraz bende robił 100cm na 45 na 60cm dl.sze.wys

  9. #9

    Re: Agama błotna co to jest?

    mam też pytanie mam tą agame prawie miecha i niemam uvb i w sklepie też raczej nie było wrazie gdyby zachorowała na krzywice to czy jak zamontuje uvb to czy jej przejdzie i jak rozpoznać krzywice!!!

  10. #10

    Re: Agama błotna co to jest?

    a i kupuje świetlówke za jakiś czas bo teraz troszke z kasą krucho i kupuje 5.0 zoomed i mam mocowanie ze statecznikiem 13w a świetlówka ma 15w czy coś sie morze stać ze świetlóką

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •