Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Agama błotna co to jest?

  1. #21

    Re: Agama błotna co to jest?

    Nom, albo odrazu duże i szybkę wstaw pomiędzy ścianki. Takie dwa w jednym. Rozumiesz oco chodzi?


  2. #22

    Re: Agama błotna co to jest?

    Kupowanie od razu dużego terrarium nie jest dobry rozwiązaniem, ponieważ w zbyt dużym mała agamka może zdziczeć itp. Terrarium powinno rosnąć razem z agamką.


  3. #23

    Re: Agama błotna co to jest?

    teraz już robie terra 200l mam pytanie co do uvb ona sie z 5sec rozgrzewa i naposzątku dziwnie tak sie nawet nie umiem tego określić tak jak by nią trząchać jak jak by była włoczona morze to być przez to bo lekko nią 2razy walnołem w trzonek od młotka i niewiem czy to moja wina czy to tak jest no i niestety jest na zewnątrz terra bo w sirodku sie nie zmieści i jest nad siatką wsumie i nad pułeczką jakieś 30cm no i świetlówka ma 15w a statecznik ma 13w tylko zastanawiem sie czy promienie dochodzą witaminy dostaje wibowit o smaku waniliowym wsypałem do pojemniczka vibowit wrzuciłem świerszcza potrząchałem troche zrobił sie biały i dałem agamie i co ile dni mam tak robić

  4. #24

    Re: Agama błotna co to jest?

    To ile świetlówka się rozgrzewa zależy od oprawek. Świetlówka musi być oddalona od jaszczurki maksymalnie 30cm nie może być poza terra , gdyż promienie UVB nie przechodzą przez szybę. Co do vibovitu to nie jest on najlepszy dla gadów, ja daję vibovit do baseniku raz na tydzień. Lepszymi witaminami są witaminy dla gadów firmy sera, poza tym dobrze jest też posypać co jakis czas pokarm pyłkiem kwiatowym.


  5. #25

    Re: Agama błotna co to jest?

    a jak naj bliżej morze być świetlówka w terra od jaszczurki wiem że nie dalej niż 30cm a nie bliżeej niż

  6. #26

    Re: Agama błotna co to jest?

    Jak najbliżej. Świetlówka 15w nie jest w stanie opażyć jaszczurki.


  7. #27

    Re: Agama błotna co to jest?

    Aha czyli 15cm wystarczy by zamontować w terra... . Mam pytanko zrobiłem sobie wczoraj z żarówki energooszczędnej zasilanie do UVB schemat jest na www.terrarystyka.com.pl w dziale Technika , i zrobiłem wszystko dokładnie i jak sprawdzałem na zwykłej świetlówce (żeby nie uszkodzić UVB) to działa ale jak wyłącze przyciskiem i dotykam beżpośrednio świetlówki jakieś 3cm od początku świetlówki tam gdzie białe szkiełko to bardzo delikatnie sie siwieci ale nie wyciągałem z kątaktu a jak wyciągne to tego niema czy to morze zaszkodzić świetlówce czy ja coś źle zrobiłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •