Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: tak sobie czytam o podłożu i................

  1. #1

    tak sobie czytam o podłożu i................

    Witam serdecznie, piszecie że nie trzymać agam brodatych na piasku bo mogą połknąć i zaczopuje się przewód pokarmowy...... wytłumaczcie mi...., a jak agamka połknie kostkę bukową to co ją prędzej zaczopuje ?? moja agamka liże piasek a potem go wydala, ale czy kostka niby lepsza przejdzie przez jelita? (jest większa niż piasek)

    pozdrawiam SIRBAD

  2. #2

    Re: tak sobie czytam o podłożu i................

    Ja mam pół terra piasek, pół malutka kostka bukowa i nie ma problema. Czasem jej się zdaży piasek liznąć, ale to sporadycznie i zawsze wydala. A co do kostki to tylko raz zobaczyła, czy to aby nie jadalne jest, lizneła i dała sobie spokój. Ale każda Agama jest inna, jedna bedzie lizała piasek druga nie... Ja mam swoją pod ciągłą obserwacją i jest dobrze :]


  3. #3

    Re: tak sobie czytam o podłożu i................

    SirBad- kostka jest większa niż piasek to fakt i w przypadku połknięcia przez zwierzaka może być bardzo niebezpieczna, ale większość brodaczy nie próbuje jej podjadać Moje brody trzymam na takim podłożu i doskonale się sprawdza- jak były mniejsze kostki nie mieściły im się do paszczy więc nie miały jak jej zjeść (poza tym nawet tego nie próbowały), a teraz w ogóle się tym nie interesują. Co do piasku- należy go zmienić na inne podłoże wówczas, gdy agamki podjadają go masowo (niestety większość brodaczy zjada piasek, a jeżeli właściciel nie zareaguje w porę, to wiadomo jakie mogą być tego konsekwencje ).
    Każdy dla swoich gadzin musi wybrać odpowiednie podłoże poprzez ich obserwacje- u różnych osób różne rozwiązania się sprawdzają

  4. #4

    Re: tak sobie czytam o podłożu i................

    Piasek może być używany ale cały czas musisz kontrolwoać czy agama go nie je. I w wypadku gdy będzie jadła musisz zmienić podłoże.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •