Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jak karmicie swoje weże ?

  1. #1
    pylius
    Guest

    Jak karmicie swoje weże ?

    Czesc .
    Chcialbym aby osoby posiadajace węże wypowiedzialy się , jak czesto karmią swoje pociechy . Ja posiadam Epicrates Cenchira Maurus - dzis mierzylem wyline : ok. 95 cm i podaje mu raz na tydzien dużą mysz albo 2 małe , czasem zdarzają sie przypadki że zje wiecej (raz wyszedl z terra i wszedl do akwarium z myszą ) . Natomiast młode Lampropeltis Triagulum Sinaloae dostaja dwa razy w tygodniu noworodka , ostatnio wbrew opini o trudnosciach w karmieiu tego gatunku - jedzą same z ręki i zjadly ostatnio po 2 swiezo urodzone noworodki

  2. #2
    Sebastian Wolf
    Guest

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    mój lampro zjada 1 średnią mysz na tydzień....( ma około 68 cm) i ma niecały rok

  3. #3
    Michał Jurkowski
    Guest

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Siema.
    Mierząc węża nie sugeruj się długością wylinki, ulega ona często bardzo łatwemu rozciągnieciu. A co do karmienia, młode węże karmie średnio co 4 - 5 dni, a dorosłe 8 - 9, zalerzy to rownierz od gatunku węża. Co do wielkości, to podaje pokarm średnio 3 - 4 razy większy od głowy węża. Czasem podaje jeszcze większy pokarm (ale tylko dorosłym) wtedy robie przerwę około 2 tyg. w zalerzności od węża i pokarmu.


  4. #4

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    a ja weze karmie codziennie "garscia" owadow


  5. #5

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    gryzoń nie powinien być grubszy niż najszerszy rozmiar ciała węża!

  6. #6
    pylius
    Guest

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Mam tego węża już kilka miesięcy i zapoznalem się jak mogłem z jego hodowlą , ale zawsze przydają sie uwagi z Waszej strony . Dziękuje za odpowiedzi , może i jeszcze ktoś sie dołączy do dyskusji A co do wylinki , to podałen jej rozmiar dla orientacji , wiem że nie jest to dokładna długość mojego Boa.

  7. #7

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Witam !

    Ja mam dwuletnią samicę Constrictora - 130 cm i karmię ją dwoma dużymi szczurami raz na dwa tygodnie


  8. #8
    aka_neo
    Guest

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Ja mojemu 2-miesięcznemu boa (ok 60cm) daję 1 owłosioną, średnią myszkę co ok 4-5 dni. Niech rośnie maluch!!!

  9. #9

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Masz szczęście że twoje lampropeltisy nie robią problemów z jedzeniem. Ja mam 10 miesięcznego i od 1,5 miesiąca mam wielkie problemy zeby go nakarmić.

  10. #10

    Re: Jak karmicie swoje weże ?

    Mam parę krajowych regiusów:
    samica 2,5 roku 110cm
    samiec 2,5 roku 90cm
    karmię:
    samica 3-4 średnich szczurów co 2 tyg
    samiec 1-2 szczury lub myszy (bo wybrzydza) co 2tyg

    szukam kontaktu do osób które rozmozyły regiusy.
    W

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •