Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak często ???

  1. #1

    Jak często ???

    Witam wszystkich! Mam takie samo pytanie jak pylius z tym że posiadam samca Boa Constrictor ( ma 2,5 roku i mierzy 174cm ) karmię go srednio raz na 3 - 4 tygodnie największym szczurem jaki jest dostępny w sprzedaży ( tzn ok 35 cm z ogonem ) czy nie robie tego za rzadko?
    Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich terrarystów!

  2. #2

    Re: Jak często ???

    Witam !

    Ja mam dwuletnią samicę Constrictora - 130 cm i karmię ją dwoma dużymi szczurami raz na dwa tygodnie


  3. #3

    Re: Jak często ???

    Ty Viking! Nie przesadzasz troszkę w każdej literaturze terrarystycznej napisane jest że lepiej nie przekarmiać.

  4. #4

    Re: Jak często ???

    Hmmmmm...

    Staram się nie zaszkodzić mojemu pupilowi.

    Pytałem sie kiedyś jakiegoś kolesia w Łodzkim Zoo i powiedział żebym dał wężowi tyle pokarmu ile da radę zjeść.
    Następne karmienia pomniejszyć np. o jedną mysz czy szczura - ja tak zrobiłem - Spokojnie wciągnie trzy szczury na dwa tygodnie ale ja daję dwa.
    Byłem ostatnio u bardzo dobrej pani weterynarz od gadów i powiedziała, że jest to prawdziwy okaz zdrowia i super kondycji...
    Ponadto zachwycała się sylwetką oraz ubarwieniem mojej małej i natychmiast zaproponowała ewentyalne dopuszczenie do niej ponoć równie ładnego samca...

    Ale dzięki za uwagi


  5. #5

    Re: Jak często ???

    Ja mam samca! :-) Mój ojciec jest lekarzem weterynarri i twoerdzi to samo więc dla tego szukam samicy może pogafdamy o tym na gg. mój numer 1356604. Pozdrawiam!

  6. #6

    Re: Jak często ???



    Doszedłem do wniosku, że dokupię sobie czystego samca Boa constrictor constrictor i sam będę rozmnażał - ale różnie to jeszcze może być )

    Dzięki za propozycję !


  7. #7
    pylius
    Guest

    Re: Jak często ???

    wąż zje dużo , ale nie powinnien tyle jadać , nie przekarmiać bo plodny nie bedzie i tlusty


  8. #8

    Re: Jak często ???



    Dzięki !


  9. #9

    Re: Jak często ???

    Cześć Proponowałbym tak dwoma szczurami jeden to chyba trochę mało
    A raz na jakiś czas daj mu po pierwszym drugiego apotem trzeciego i czwartego do oporu spróbuj sprawdzić ile zje to Ci rzuci nieco światła na jego możliwości
    Wydaje mi się że go nie przekarmiasz
    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: Jak często ???

    Nie od dzisiaj wiadomo że najlepiej karmić nieregularnie tzn co do odstępów czasowych jak i ilości/rodzaju pokarmu.
    Napychanie na maxa (dałem w jednej sesji 11 kurczaków jednodniowych 2 letniemu constrictorowi) ma sens i na pewno nie zaszkodzi. Głodówka i obrzarstwo to naturalny tryb dusicieli. Znajomi dają po 8-10 średnich szczurów na 1 seans dla 1szt 2metrowego constrictora.
    W

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •