Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jak zlapać wróbla?

  1. #1
    Kosmitek
    Guest

    Jak zlapać wróbla?

    Wiem, że to trochę dziwne pytanie, ale często polecanym pokarmem dla węzy nadrzewnych są własnie wróble...he he

  2. #2
    Łukasz U.
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    Bez komentarza. Dla tych co znają moje wcześniejsze wypowiedzi wystarczy innych zachęcam do poczytania Zimowanie węża help. Ludzie co to za tragifarsa.

  3. #3
    Kosmitek
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    Po prostu nie rozumiem takich ludzi...o co ci chodzi??? Ciekawe jak dludo siedzialeś ze slownikiem, aby sie tak popisać. Nook i tak nie stworzy forum dla poetów, więc się nie wyśilaj.

  4. #4
    Kosmitek
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    Może z tym łapaniem wróbli po prostu zażartowalem, ale zaciekawilo mnie, że wilelu uznanych hodowców poleca wlasnie te ptaki na pokarm.

  5. #5

    Re: Jak zlapać wróbla?

    hm......lapie sie pasikoniki, nawet zaby czy jaszcurki, a wroble nie grozi im wyginiecie , ale lepiej isc do wylegarni i kupic piskleta(takie np. z 3 nogami to za grosze lub za darmo), ale co jesli ktos nie mieszka w poblizu wylegarni, pozostaje cos zlapac, kiedys lapano myszy szczury, teraz wiekszos osob hoduje a reszta kupuje, takze ja nie widze problemu w odlapaniu jednego czy dwoch wrobli od czasu do czasu, do ic lapania uzywa sie wszelkigo rodzaju klatek z zapadnia, lub np. biezesz robisz prostoka z listewk, bedzie on stanowil szkielet ktory powleczesz jakos siatka, pod ten prostokat dajesz kij odpowiednio wysoki tak zeby wroblem mogly swobodnie wejsc do pulapki, pod szkielet sypiesz ziarno dajesz kawalek chleba itp. do kijka przywiazujesz sznurek i chowasz sie np. za drzewem, pozostaje czekac cierpliwie, pozwol wrobla przez kilka dni swobodnie wyjadac pokarm z pulapki, przyzwyczaja sie do miejsca gdzie dzjesz im jesc gdy nabiora pewnosci to cap, i masz kilka lub wcale , ale jesli nie masz potrzeby lapania to nie lap,jesli Twoje weze dobrze sie czuja bez tego typu pokarmu, to nie lap wrobli niech sobie lataja


  6. #6
    Kosmitek
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    A wracając do Szanownego Pana Łukasz U. nie stosuj więcej słów, których znaczen po prostu nie znasz. Jeżeli chcesz wiedziec tragifarsa
    to gatunek literacki łączący elementy tragdii i komedii i niestety wyraz który użyłeś opisując tego typu postawę w tej sytuacji nie pasuje. I nawet trochę smiesznie brzmi, ale tak to jest gdy ktoś chce zaszpanować.

    pozdrawiam i życzę więcej sukcesów literackich

  7. #7
    Kosmitek
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    Nie miałem zamiaru łapać wróbli, tylko nazwalem ten temat w taki sbosób, aby zwiekszyć nim zaintresowanie. Sądzę, że gryzonie złapane ze środowiska naturalnego są zdrowsze przynajmniej ''nałykały'' się więcej słońca i są po prostu naturalniejsze.

  8. #8
    pylius
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    ake moga miec jakies chorobska , ja wole sam hodowac , a co do golebi one maja pelno pasozytow i innych towarzyszy . Kosmitek - dobre zagadnienie tak wogole , trzymaj sie !


  9. #9
    Szymon_czarodziej
    Guest

    Re: Jak zlapać wróbla?

    Musisz uważać z odławianiem jakiejkolwiek zwierzyny dzikiej karmowej. Nie dlatego, że zmniejszysz jej liczebność ale dlatego, że nie zawsze musi być zdrowa. Jeżeli chodzi o owady to można je łapać w miejscach oddalonych od dróg oraz zakładów przemysłowych. Ptak złapany na wolności może być chory, może mieć pasożyty zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Należy też wziąć pod uwagę, iż rzeczony wróbel nie jest pokarmem naturalnym Boa. Hodowla w terrarium jest 'sztuczna'-trzeba to pamiętać. Jedzenie kupowane także jest 'sztuczne'; 'sztucznie' karmione i odchowywane. Lepiej jest więc karmić np myszki witaminami, albo kupić kanarka też dobrze odżywionego. Łapanie dzikiego pokramu zawsze wiąże sie z ryzykiem infekcji u Twojego podopiecznego. Kupując zwierzęta karmowe hodowlane nie narażasz swojego węża!

  10. #10

    Re: Jak zlapać wróbla?

    juz Ci to wytlumaczono


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •