Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Karmienie węży wodnych

  1. #1

    Karmienie węży wodnych

    Pytanie tyczy się wszystkich którzy posiadają jakie kolwiek węże typu zaskroniec. Chodzi mi o to czym i jak je karmicie.
    Ja karmię moją nerodię głównie żywymi molinezjami.


  2. #2
    M4e73n5tf0
    Guest

    Re: Karmienie węży wodnych

    Hi ...
    ja mam xenochrophisy i dostaja w zasadzie kazda rybke ( poza karpowatymi ) ktora dadza rade wchlonac ostatnio zauwazylem ze bardzo im podchodza pielegnicowate podalem pielegnice zebre i coz jak zazwyczaj waz zjadal 2 suczki gupika to za jednym razem wsunol 3 szt zebry wielkosci ok 4-5 cm a pozniej cos podzialaly ( ale czy cos z tego wyjdzie to sie okaze
    Coz oprucz tego dawalem zabki ( oczywiscie z wlasnej hodowli he he he ) i tez jadly je ladnie

    Pozdrawiam Mael

  3. #3

    Re: Karmienie węży wodnych

    Ja karmię ogólnie rybami akwariowymi. Gubiki, molinezje, welony. Czasami dostają mrożone stynki. Jedzą mi z ręki, więc nie ma problemu. Znajomej nedrodia jadła dżdżownice i kijanki, ale moje nie chcą.

  4. #4

    Re: Karmienie węży wodnych

    a'propos, mam dwa samce i chętnie wymieniłabym jednego samca na samicę. jeżeli znasz kogoś kto ma nerodie (mało osób ma nerodię), to bym była wdzięczna jak dał byś cynk.

  5. #5

    Re: Karmienie węży wodnych

    może Sułek w Biofilu będzie chciał wymienić. A propo karmienia z ręki to mój samiec jest płochliwy i je tylko jak się oddale...


  6. #6

    Re: Karmienie węży wodnych

    moje też nie rzucają się od razu, ale jak cierpliwie poczekam, to zjedzą. Ale i tak najczęściej dostają żywe rybki, żeby mogły sobie popolować. Za to wcinają, aż im ogony się trzęsą (no bo nie uszy)

  7. #7

    Re: Karmienie węży wodnych

    Pończoch to nie zaskroniec ale żre podobnie. Mój wcina rybki , ale nie lubię dawać mu akwariowych bo je lubię , jednakże przy 85 cm długości wcina 3 danio malabarskie (5cm) albo krótsze ale masywniejsze mieczyki na raz. Normalnie karmię go paskami pstrąga (z ręki - zaleta pończosznika) 5x1x0,5 cm - 2 sztuki co 2-3 dni jak ma ochotę. Może też jeść rosówki i żabki. Rosówki wolę łapać samodzielnie , a to nie sezon, co do żabek to podobnie jak z rybkami - ja nie chcę mu dawać.

    Cahir

  8. #8
    Łukasz U.
    Guest

    Re: Karmienie węży wodnych

    Ja radziłem sobie kupując rybki żywcowe w sklepie wędkarskim. Potem takiego karasia czy innego kiełbia w łep i albo filetowanego albo w całości w pięcetke i zgodnie z zasadą pod nosek. Mało kłopotu bo martwe rybki można mrozić.

  9. #9

    Re: Karmienie węży wodnych

    Dlaczego karpiowatych nie podajesz?

    P.

  10. #10

    Re: Karmienie węży wodnych

    Karasie to chyba z rodziny karpiowatych a te nie są polecane.

    P.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •