Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: czy to normalne p.królewski

  1. #1
    matyj
    Guest

    czy to normalne p.królewski

    czy to normalne, bo nie wiem ale mój Pytonek woli zlizywać krople wody z szyby niż ze swojego basenu ( woda wymieniana codziennie)

    i czy to normalne że wciska się na siłę w wąskie szpary u mnie często się wciska między wanienkę a ścianę boczną a czasami nawet pod wanienkę.?


  2. #2

    Re: czy to normalne p.królewski

    W terrarium zapewne brakuje kryjówki np. w postaci odwróconej doniczki z wejściem.

    Pozdrawiam
    Leny


  3. #3

    Re: czy to normalne p.królewski

    Pytony ( a zwłaszcza pyton królewski ) to uparte zwierzęta, Jak gdzieś łepek wsadzi to już się nie cofnie, a to za basenik, a to miedzy ciasne przestrzenie między gałęziami . Sam mam takiego uparciucha, basenik wywruci , gałęzie pozżuca. I co noc by chciał na ręce.

    Co do zlizywania kropel wody, to chyba tak się nauczył pić wode.

  4. #4

    Re: czy to normalne p.królewski

    Cześć,

    jeśli chodzi o spijanie wody - właściwie wszystko jest normalnie.
    Prawdopodobnie po prostu nie zaobserwowałeś samego picia wody - wężę piją dość często i raczej bym się o to nie martwił, zwłaszcza jeśli ma świeżą wodę i jest zraszany.

    Jeśli chodzi o wciskanie się - to najzupełniej normalne zachowanie. Węże generalnie czują się bezpieczniej jeśli mają jakieś miejsce gdzie mogą wejść i się "zaklinować" czując dookoła zamkniętą przestrzeń.
    Postaraj się tylko zapewnić pytonowi kryjówkę o takiej wielkości żeby mógł tam wejść cały, ale żeby z drugiej strony nie była zbyt wielka.

    Pozdrawiam


  5. #5
    matyj
    Guest

    Re: czy to normalne p.królewski

    On ma swoją kryjówkę i bardzo lubi w niej przebywać zawsze jak coś go wystraszy to się do niej chowa
    może zrobić mu jeszcze jedną w innym mejscu ?


  6. #6

    Re: czy to normalne p.królewski

    Najlepiej, gdyby miał dwie - w chłodniejszym i cieplejszym miejscu.
    Wtedy może wybrać sobie temperaturę, jednocześnie siedząc w kryjówce.
    Pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •