Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dziwne zachowanie ?

  1. #1

    Dziwne zachowanie ?

    Witam.
    Dlaczego moj Pyton Krolewski zakopuje sie w podlozu ??
    Zaczal robic tak dopiero od wczoraj , a ja niewiem co jest grane ...
    Mam tam zakopany kabel grzewczy.
    Niewiem czy to ma cos do tego ale wydaje mi sie , ze jest on przed wylinka bo sie zaczyna taki matowy robic...
    A ha temperatura w terrarium wynosi 26 st.


    Pozdr.
    VooDoo

  2. #2
    matyj
    Guest

    Re: Dziwne zachowanie ?

    Nie wiem podnieś może trochę wilgotność
    mój też się od jakiegoś czasu wciska w różne miejsca od kilku dni spodobało mu się pod miską z wodą i na siłę się pod nią wkopuje ?
    to jest dopiero dziwne


  3. #3

    Re: Dziwne zachowanie ?

    Wilgotnosc to on ma nawet szczerze mowiac za duza.

    Pozdr.
    VooDoo

  4. #4
    Vampaya
    Guest

    Re: Dziwne zachowanie ?

    Jesli moge wtracic Ja nie widze nic dziwnego w tym zachowaniu moj boa tez zakopywal sie w podloze do poki nie zmienilem go na piasek. a pod miska z woda lezal calymi tygodniami takich przypadkow znam przynajmniej kilka wiec nie ma w tym nic dziwnego. To ze weze wciskaja sie w kazda szpare uwazam za normalne moj najbardziej lubi lezec za ksiazkami na regale. Wiec mozecie byc spokojni.


  5. #5

    Re: Dziwne zachowanie ?

    Cześć,

    prawdopodobnie zakopuje się, chcąc się trochę przybliżyć do źródła ciepła. Węże tak robią, jeśli jest im ciut za chłodno. Dla P. regius'a powiedziałbym że jest za chłodno - potrzebuje on jakieś 27-29 stopni temperatury powietrza, z możliwością wygrzania się gdzieś pod lampą, gdzie temperatura osiąga 32 stopnie.

    Pozdrawiam


  6. #6

    Re: Dziwne zachowanie ?

    A niewie ktos jak mam podniesc troche temp. o te 2/3 stopnie ??
    Bo mam zamontowana 80W zarowke firmy Osram , a niechce montowac nastepnej.Moze zamontowac jeszcze jeden kabel grzewczy ? Choc wydaje mi sie , ze to nienajlepszy pomysl bo niewiem jak ja go tam na ziemi zmieszcze chyba , ze bym go zamontowal na suficie albo na tylniej scianie.Co wy na to ? Tylko jak na tylniej scianie to czym mialbym go zakryc ?

    Pozdr.
    VooDoo

  7. #7
    Vampaya
    Guest

    Re: Dziwne zachowanie ?

    rozumiem ze temperatura o ktorej mowisz byla mierzona w najchlodniejszym mniejscu w terarium?


  8. #8

    Re: Dziwne zachowanie ?

    W najchlodniejszym miejscu temp. wacha mi sie miedzy 25/26 a po 2-giej stronie mam zawsze miedzy 26/27.

  9. #9

    Re: Dziwne zachowanie ?

    Zamontuj dodatkową żarówkę - to najlepszy sposób.
    Nawet lepiej dla węża, jeśli strefa ciepła będzie miała wydłużony kształt (dwie żarówki w odległości ok. 10 cm).
    Obie razem możesz podłączyć pod ściemniacz - w ten sposób będziesz miał zapas, kiedy spadnie jeszcze temp. w pokoju i pełną kontrolę.

    Pozdrawiam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •