Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kilka ważnych pytań na temat Wężą chińskiego

  1. #1

    Kilka ważnych pytań na temat Wężą chińskiego

    Mam kilka ważnych pytań ponieważ po wakacjach kupuje węża chińskiego a właściwie chcę kupić parkę, wiedzę terrarystyczną wchłaniam od trzech lat ale mam pytania szczególnie do hodowców.

    1)Czy dla dorosłej pary węży chińskich terrarium o wymiarach 145cm dł/50cm szer/100cm wys będzie dobre?

    2)Basen-jaka wielkość i temperatura wody?

    3)Czy ktoś rozmnażał je bez zimowania?

    z góry dziękuje za odpowiedzi, możecie wrzucić parę fotek waszych chińskich, odpisujcie w punktach


  2. #2

    Re: Kilka ważnych pytań na temat Wężą chińskiego

    Hej!

    1) Nie zaszkodzi jeśli będzie wyższe. Elaphe taeniura to węże prowadzące w znacznej mierze nadrzewny tryb życia. Elaphe taeniura friesi dorasta do 270 cm. To najczęściej spotykany podgatunek, weź to pod uwagę.

    2) Basen taki, aby spokojnie się mógł w nim zanurzyć. Ja daję do terra zwykłą dużą kuwetę, ale nie często w niej przesiadują.

    3) Moje w tym roku nie były zimowane. Samiec od paru dni dostaje szału (poprzedni raz męczył samice w marcu). Jedna z samic ma zaparcie jaja po marcowych wybrykach ale to chyba raczej nie ze względu na zimowanie. Jest w trakcie leczenia. Elaphe taeniura występuje też w bardziej tropikalnych strefach, ale obniżenie temperatury lub np. porządna pora deszczowa zawsze pomogą.

    4) Moja rada: nigdy nie karm dwuch węży na raz. Elaphe taeniura w trakcie karmienia to ekstramalnie agresywne węże, atakujące wszystko co się rusza. Mniejsza o ręce, ale mogą zdrowo pokaleczyć się na wzajem. Kiedyś samiec zaatakował kartkę, która spadła z terra - omal nie rozbił pyskiem szyby.

    Pozdrawiam
    BartekB


  3. #3
    dogo argentino
    Guest

    Re: Kilka ważnych pytań na temat Wężą chińskiego

    Podzielam opinie BartkaB, miałem kiedyś dorosła samicę 220cm i faktycznie podczas karminia była agresywna( wyjątek stanowiło karmienie jajkami) - jedyny wąz jakiego miałem który łykał jajka przymierzał sie zawsze z 15min ale w końcu ...

    Żałuję, że go sprzedałem ...ale z drugiej strony nie miałbym wtedy kasy na boac. którego mam do teraz


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •