Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem Z Pokarmem

  1. #1

    Problem Z Pokarmem

    Mam 4 gekony turecki dopiero zaczalem je chodowac i pani ze sklepu powiedziala ze mam im podawac koniki i takie inne ale one nie chca tego jesc za to kiedy wpuszczam muche to rzucaja sie i z apetytem szamaja cała...niestety nie jestem w stanie lapac tyle much na jeden dzien i podawac im systematycznie jedzienie boje sie ze moja sie zaglodzic...czy moze ktos mi powiedziec jak mam zastapic muchy czy moze jest jakis pokarm dla mniejszych jaszczurek bo z konikami i swierszczami nie moga sobie poradzic

  2. #2

    Re: Problem Z Pokarmem

    spróbuj z muszkami owocówkami. Jeżeli to są małe gekony to napewno nie chwycą sie świerszcza (ew. wylęg świerszcza wchodzi w gre).
    Piszesz: 'pani ze sklepu powiedziala ze mam im podawac koniki i takie inne' mam pytanie - gdzie kupowałeś te gekony?

  3. #3

    Re: Problem Z Pokarmem

    no nie wiem czy od 9 d0 13 cm max mozna nazwac mala jaszczurka...gekony kupowalem jak przejezdzalem przez wieś łapy i tam zakupilem.cites mialem dostac poczta wiec jak to usłyshałem to sie z nim pozegnalem :P

  4. #4

    Re: Problem Z Pokarmem

    Kup białe robale za 2 zł w sklepie wędkarskim - zostaw je na pare dni w cieple - i masz całe pudło much
    (tylko duże robale - nie te małe zanętowe)


  5. #5

    Re: Problem Z Pokarmem

    a czemu nie pinka petr chodzi ci tylko o ich wielkość czy też o cos innego typu niewiem np.wartość odrzywczą lub tym podobne?pozatym 13 cm gekon turecki jest w stanie zjeść spokojnie 1-1.5cm swierszcza na raz !! więc po prostu moze je trzeba przyzwyczaic do pokarmu??? :-)


  6. #6

    Re: Problem Z Pokarmem

    sterniczek pisze że geki nie chcą mu jeść swierszczy itp., więc mu mowie jak sobie muchy zorganizować coby nie biegał po domu godzinami i nie łapał , a im większa pinka tym szybciej mucha.

    A co do pokarmu to masz racje - powinien je jakość do świerszczy przyzwyczaić bo z tymi muchami to upierdliwe jest.


  7. #7

    Re: Problem Z Pokarmem

    czesc,
    nie polecam karmic tylko muchami. Bedzie to dieta glodowa!!!! Muchy nie sa zbyt odzywczym pokarmem! Musisz dawac tez inne owady: swierszcze, male karaczany itp
    Piszac o muchach mam na mysli osobniki dorosle, larwy to inna sprawa, maja duzo walorow odzywczych no ale maja inne minusy.....

  8. #8

    Re: Problem Z Pokarmem

    a rosówki ??.......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •